Біля Арки дружби народів у столиці запрацювала інтерактивна подорожуюча виставка «Вражаріум». Експозиція розміщується у двох морських контейнерах і складається з понад 40 інтерактивів і шістьох VR-станцій.
У найбільшому контейнері розміщені стенди, присвячені кільком найтуристичнішим містам світу з різних континентів — Парижу, Нью-Йорку, Ріо-де-Женейро та Бангкоку.
Приміром, на стенді Парижу можна дізнатися більше про знакові локації міста для відомих парижан — модельєрки Коко Шанель, співачки Едіт Піаф, письменника Ернеста Гемінґвея, художника Анрі Тулуза-Лотрека.
Тут можна зазирнути до паризької квартири української письменниці Ірени Карпи, послухати французький шансон на сходах Монмартру, а також отримати телефонний дзвінок із «серця» Франції.
На стінах з протилежного боку прикріплені біноклі з краєвидами Великого каньйону США, солончаків Болівії, найвищого водоспаду у світі Анхель, а також підводним світом острова Палау в Мікронезії із сотнями медуз.
Науковці з української антарктичної станції «Академік Вернадський» передають відвідувачам виставки «привіт» та розповідають про свої будні. А поруч можна сфотографуватися із рафлезією — найбільшою квіткою у світі.
У ще одному контейнері відвідувачі перенесуться на вулицю відомого блакитного міста — Шефшауена, що розташований у Марокко.
Популярною розвагою є VR-станції, де за допомогою окулярів віртуальної реальності можна піднятися на Еверест, побачити шоу «Cirque du Soleil», взяти участь в африканському сафарі, пролетіти над Олешківськими пісками, Сивашем та Станіславськими кручами.
«Я люблю „Вражаріум“ всім серцем. Бо він дає можливість мандрувати навіть у складні часи. Побувати там, де ви мріяли. Відчути. Здивуватися. Усвідомити, яка дивовижна наша планета, — розповідає одна із організаторів виставки Ярослава Гресь. — Дякую людям з усього світу, які допомагали нам створювати цей проект. З Ріо, Бангкоку, Нью-Йорка, Парижа, Антарктиди, Марокко та понад 20 різних країн світу».
У перші дні роботи «Вражаріум» відвідали близько двох тисяч гостей. Втім, електронна черга іноді сягала 600 осіб, через що людям доводилося чекати по чотири години. Тому організатори запровадили попередню реєстрацію:
Інтерактивна виставка працюватиме до 5 вересня. Після Києва вона поїде до Одеси, Львова, Харкова та Дніпра. Реєстрація для інших міст відкриється за день до початку роботи виставки у цих містах.
Коли: будні з 16:00 до 21:00 та вихідні з 10:00 до 21:00.
Де: Арка дружби народів (Паркова дорога).
Вхід вільний за реєстрацією.
Нагадаємо, що з нагоди Дня прапора та 30-тої річниці Незалежності України багато знакових споруд по всьому світу засяяли синьо-жовтими кольорами.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua