Киян запрошують відкрити кінематографічний Київ на фестивалі

12 грудня стартує другий кінофестиваль «Київ. Із кінематографом у серці». Фестиваль присвячено кінематографічному Києву – місту, яке завжди надихало митців різних поколінь.

Протягом чотирьох днів глядачі матимуть змогу познайомитися з різножанровими стрічками, поспілкуватися з режисерами, сценаристами, акторами, зануритися в особливу київську атмосферу та відкрити для себе це місто з нового ракурсу. Цьогоріч у рамках фестивалю, окрім кінопоказів, глядачі матимуть можливість відвідати і лекторії, присвячені: модернізму й авангарду в українському кінематографі 20-х років минулого століття (презентація книги Оксани Мусієнко «Модернізм & авангард: єдність протилежностей»); київському періоду життя і творчості письменника, сценариста Анатолія Кузнєцова (лекція Станіслава Цалика); особливостям новорічних святкувань у старому Києві (інтерактивний лекторій Владислави Осьмак). 

Програма фестивалю:



12 грудня, четвер


19:30 – Спеціальний показ вибраних новел альманаху «Все починається у Києві». Зустріч із творчою групою.

Кінопроєкт «Все починається в Києві» розроблено у рамках комплексного проєкту «Дивись українське – твори своє майбутнє» з метою популяризації міста Києва та України.

Кiноальманах презентує європейський спiльнотi та українському глядачеві столицю України у привабливому та цікавому форматі ігрових кіноновел. 

Вартість квитків: 50 грн.

13 грудня 2019 р, п'ятниця

17:00 – Інтерактивна лекція Владислави Осьмак «Зимові свята у Києві».



Інтерактивна розповідь з цитатами та рухомими картинками для дітей і дорослих. Авторка – Владислава Осьмак, культурологиня, керівниця Культурно-мистецького центру Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Як відзначали зимові свята у Києві в давні часи й у недавньому минулому? Коли з'явилася у нас різдвяна ялинка і чим її прикрашали? Які розваги влаштовували на свята, як займалися благочинністю? Із творів яких письменників ми про це дізнаємося? 

Вхід вільний.

14 грудня, субота

12:00 – Презентація книги Оксани Мусієнко «Модернізм & авангард» (з відеорядом – уривки з досліджуваних фільмів) за участі автора книги Оксани Мусієнко та художника видання Сергія Маслобойщикова. 

У книзі відомого українського кінознавця і педагога Оксани Мусієнко особливий акцент робиться на рефлексіях модернізму й авангарду в українському кінематографі 20-х років минулого століття, а також трагічних змінах тоталітарної доби. Український кінематограф розглядається як невід’ємна важлива частина європейського і світового кінопроцесу.

Важливий акцент книзі надає зроблена Сергієм Маслобойщиковим оригінальна обкладинка і багатий ілюстративний матеріал. Вступне слово написав академік Вадим Скуратівський.

Вхід вільний.

 

15:00 – «Маленький шкільний оркестр» (1968): показ фільму і зустріч із авторами – режисерами Олександром Муратовим та Миколою Рашеєвим.

Історія про молодіжний колектив, об'єднаний любов'ю до музики. Життєві дороги розлучають друзів, але пам'ять про дружбу і любов до музики назавжди залишаються в їх душах. Сучасному глядачеві сьогодні важко зрозуміти, з якої причини було заборонено цю картину. Це фільм-настрій, фільм-замальовка, лірична історія про час, музику і юність. Тут немає ані напруженої дії, ані гострих діалогів чи політичних натяків. Лише музика, час і юність.   

Вхід вільний.



17:30 – Прем'єра документального фільму «Ваш Василь» про В. Стуса. Зустріч із авторами – Світланою Рудюк, Олександром Авшаровим, Артемом Денисовим.

Василь мріяв займатися літературою, а не політикою; бути відомим поетом, а не дисидентом. Та дії радянських спецслужб та КПРС підштовхнули його до точки неповернення. Як відбувалася така трансформація? Та яким був насправді Василь Стус?

Вартість квитків: 50 грн.

19:30 – Рушковці. Шлях Майстра. Прем'єра в кінотеатрі «Ліра». Зустріч із авторами.

Його шлях не був простим. Його ім’я стало знаком якості в акторському світі. Ті, кому пощастило стати його учнями, називають себе «Рушковцi».

Доля актора непередбачувана. Як досягти успіху в професії і при цьому не втратити себе, залишатися чоловіком, бути прикладом для наслідування багатьох поколінь акторів, які називають тебе Папою?

Людина-легенда театру Микола Рушковський, його учні і партнери, провідні актори України – у фільмі про талант, майстерність, людяність і любов.

Вартість квитків: 50 грн.

15 грудня, неділя

13:00 – Лекція Станіслава Цалика «Київська географія Анатолія Кузнєцова» у кінотеатрі ім. Шевченка.

Автор – Станислав Цалик, письменник, сценарист, історик.

Анатолій Кузнєцов – киянин, письменник, людина, яка першою відкривала правду світові про Бабин Яр, Голодомор, знищення історичної частини Києва підпильниками НКВД у часи Другої світової війни, Куренівську трагедію 1961 року… Лекторій присвячений київській географії життя й творчого становлення Анатолія Кузнєцова. 

Вартість квитків: 50 грн.

Кінофестиваль «Київ. Із кінематографом у серці»

Коли: 12 – 15 грудня.

Де: Кінотеатр «Ліра», вул. Велика Житомирська, 40.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *