Як у Києві відзначать День Гідності та Свободи

Марія КАТАЄВА

21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи, який встановлений в Україні «з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події початку XXI століття". Цього дня традиційно пригадують дві важливі події  — Помаранчеву революцію восени 2004 року та Революції Гідності у листопаді 2013 року — лютому 2014 року. 

Національний музей Революції Гідності разом із партнерами підготував освітні, мистецькі й просвітницькі проєкти, присвячені темі гідності, свободи та боротьбі за права людини, утвердження державної незалежності України.

АКЦЕНТИ

Антон ДРОБОВИЧ, голова Українського інституту національної пам’яті: "Без пам'яті про такі події, неможливо побудувати здорове суспільство, незалежну державу та щасливу громадянську націю. Це щеплення від байдужості. Важливо, щоб були не просто формальні заходи.  Програма має важливий фокус на молодь,  розповідає про події в сучасних візуальних формах і прагне отримати зворотний зв'язок, залучити до осмислення і проговорення подій". 

Олександра МАТВІЙЧУК, голова Центру громадянських свобод: "Боротьба за сенси має вестися не тільки на символічному, а й на правовому рівні. Досі не поставлено правової крапки в понад 4 тисячах злочинних епізодів. Поки не буде доведено, що це був напад, спрямований  на знищення мирного протесту, існуватимуть ворожі наративи, які лунали в російських медіа: що у 2013-2014 роках відбувся державний переворот, до влади прийшла фашистська хунта тощо".  

Ігор ПОШИВАЙЛО, генеральний директор Національного музею Революції Гідності: "Всебічне осмислення подій на Майдані – одне з головних завдань нашого музею. Наша робота спрямована не на відзначення особливих днів, а на усвідомлення історичного, соціального значення  цього досвіду для кожного українця.  День гідності і свободи – не лише вшанування  загиблих і постраждалих, це й день радості,  бо українське суспільство перемогло, відстояло громадянську свободу і свою гідність, хочі і великою ціною.

Що стосується меморіалу, він знаходиться на  території, де ще проводиться розслідування. Терміни, хід і динаміка проведення слідчих дій невідомі. Місце для майбутнього знаходиться на ділянці, яка не під арештом. Сподіваємося, що наступного року там розпочнуться роботи з проєктування будівлі, які були зупинені через секвестр бюджету." 

ПРОГРАМА ПОДІЙ

ІІІ Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт Відзнака імені Сергія Кемського. Конкурс проводиться в межах Відзнаки імені Сергія Кемського, Героя Небесної Сотні, з метою активізувати науковий інтерес до подій Революції Гідності серед молоді, залучати її до вивчення та дослідження Революції Гідності. Положення

Соціальна кампанія “Вільні творити майбутнє”. Цього року символ кампанії – євромайданівська стрічка з прапорами України та ЄС; стрічка-птаха, як символ прагнень усіх, хто творив Революцію Гідності.  Завантажуйте зображення 

19–20 листопада Науковий форум “Революція Гідності: на шляху до історії”. Онлайн. Другий рік поспіль Національний музей Революції Гідності із низкою партнерів проводить науковий форум, який активізує й синхронізує зусилля різних інституцій та окремих учених для закріплення теми Революції Гідності в історичному дискурсі. Фокус-тема цьогорічного форуму – “Революції доби постмодерну: Майдан у контексті світових протестних рухів кінця ХХ – початку ХХІ століття”. Трансляцію заплановано на фейсбук-сторінці Національного музею Революції Гідності.

21 ЛИСТОПАДА

У День Гідності та Свободи відбудуться державні заходи: покладання квітів до пам’ятників і місць поховання видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у ХХ столітті, загиблих під час Революції Гідності та російсько-української війни.

  • 10:00–11:00 Молебень і покладання квітів біля каплиці архистратига Михаїла та українських новомучеників УГКЦ на алеї Героїв Небесної Сотні, 6 (станція метро “Хрещатик”, верхній вихід).
  • 11:00 Відкриття виставки "Барви свободи. Майдан мальований дітьми". Виставка малюнків, створених дітьми від розповідей про Майдан. Щирість, безпосередність і символізм образів – дитячі твори крім мистецької вартості цінні ще й тим, що випромінюють оптимізм і віру в перемогу добра. Експонуватимуться роботи дітей з Києва та Полтавщини, а також кілька малюнків, створених дітьми для підтримки майданівців під час Революції Гідності – зі збірки Музею Майдану. Виставка відкрита для огляду до 15 лютого 2020 року. Де: виставковий простір просто неба “М³: Майдан. Меморіал. Музей” (“Куб”) на місці майбутньої будівлі Національного музею Революції Гідності (алея Героїв Небесної Сотні, 3–5, м. Київ)
  • 16:00 Хода Не втрачаймо Гідність! Захистимо Свободу! Старт ходи на початку алеї Героїв Небесної Сотні. Після закінчення ходи відбудеться молитва за Україну біля тимчасового меморіалу Героям Небесної Сотні біля хреста.
  • Флешмоб #бути_гідним. Користувачам соцмереж пропонують ділитися спогадами й роздумами про Помаранчеву революцію та Євромайдан. Організатори закликають 21 листопада пов'язати синьо-жовту стрічку на одяг, рюкзак, сумку чи автомобіль. Із першого дня Євромайдану його прихильників можна було розпізнати за такими стрічками. Почеплена на одяг або сумку синьо-жовта стрічка була засобом солідарності та виявлення своєї позиції. Також люди кріпили стрічки на авто, двері будинків, гілки дерев. Працівники Національного музею Революції Гідності роздаватимуть синьо-жовті стрічки під час заходів музею впродовж листопада–лютого.

21–22 листопада Аудіотур «Майдан. Прогулянка». Особлива екскурсія про події Революції Гідності. Ту атмосферу, яка тоді панувала на Майдані. Це історія Маші, студентки Києво-Могилянської Академії. В ніч на 11 грудня 2013 року замість того, щоб готуватися до екзамену з історії радянського суспільства, Маша поїхала на площу захищати наметове містечко. Ми поїдемо разом із нею…

Листопад-лютий, фотовиставка просто неба, присвячена Революції Гідності у контексті світових та попередніх українських революцій новітньої історії. Місце: виставковий простір просто неба “М³: Майдан. Меморіал. Музей” (“Куб”) на місці майбутньої будівлі Національного музею Революції Гідності (алея Героїв Небесної Сотні, 3–5)

Листопад-березень, вулична графічна виставка “Мальована історія Майдану”. Виставку створено на основі графічного роману Олександра Ком’яхова. Історія базується на реальних подіях, атмосферу та реалії Майдану відтворено з документальною точністю. У процесі створення автор працював з архівом Національного музею Революції Гідності, консультувався з очевидцями подій. Місце: майдан Незалежності, довкола монумента Незалежності

1 грудня 18:00–20:00 Презентація другого тому книжки “Майдан. Пряма мова”. Онлайн  Видання “Майдан. Пряма мова” – це інтерв’ю, записані з учасниками та свідками подій Євромайдану в Україні. Це друга книжка серії усних історій, започаткованої Національним музеєм Революції Гідності.  У книжці спогади учасників і свідків Революції Гідності подано майже без редакторського втручання з метою найточнішого документального передавання свідчень і характерів опитаних. Видання містить сканкоди, за допомогою яких можна слухати історії оповідачів в аудіоформаті. Місце: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, Будинок профспілок, 2-й поверх, майдан Незалежності, 18/2

18 грудня — 20 лютого  Виставка "Творча сила свободи. Громадські ініціативи Майдану". Висвітлює одну з основних рис Революції Гідності – здатність до швидкої та конструктивної самоорганізації, системної взаємодії в рамках громадських ініціатив, а також про творчу сладову життя Майдану. Зокрема розкаже про такі ініціативи як Мистецька сотня, Бібліотека Майдану, Самооборона Майдану, Медична служба Майдану, Автомайдан тощо. Місце: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9, корпус 9–10.

Нагадаємо, у столиці тривають безкоштовні екскурсії місцями Революції Гідності

Використання матеріалів сайту лише з активним посиланням на vechirniy.kyiv.ua

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *