Форум у столиці допоможе подолати стереотипи щодо жінок і чоловіків

Київський Форум рівних прав і можливостей

Форум рівних прав і можливостей, який пройде 3 вересня у столиці, є одним із кроків для подолання стереотипів щодо ролі жінок і чоловіків у суспільстві. Зокрема, на ньому аналізуватимуть, як збільшити кількість жінок на керівних посадах у київській міській владі.

Про це повідомила в ефірі телеканалу «Київ» директорка Фонду Олени Пінчук Ольга Руднєва.

– Ми хочемо бачити більше жінок на керівних посадах, де приймаються рішення. Ще з минулого року обговорюємо, що для цього потрібно, – зазначила Ольга Руднєва. – В кінці 2019 року Київ приєднався до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. І є певні зобов'язання, яких має дотримуватися місто-підписант. Київ є лідером у цьому питанні, мер відкритий до залучення жінок, просування їх на керівні посади. Але це неможливо вирішити лише шляхом встановлення гендерних квот. Потрібно навчити та підготувати жінок, створити для них умови, щоб вони могли просуватися кар’єрною драбиною. Насамперед йдеться про ставлення, нові схеми роботи.

За її словами, під час епідемії COVID в Україні та світі значно загострилася ситуація – багато родин стикнулися з фінансовими проблемами, люди взагалі втратили роботу чи не доотримували грошей, зріс рівень домашнього насильства, зокрема гендерно зумовленого. Про це свідчить і більша кількість звернень на лінію психологічної допомоги. Тому ці важливі питання, зокрема вплив ковіду на бізнес та подолання викликів, якраз і будуть обговорюватися на Форумі.

Ольга Руднєва впевнена, що суспільство досі не адаптувалася до думки про те, що жінка має ті ж самі права, що й чоловік, і може працювати на тих же посадах. Наприклад, лише у 1971 році в останньому кантоні в Швейцарії жінкам дозволили голосувати. У 1982 у Британії жінкам дозволили приходити у бари без супроводу чоловіків. У 2018 році в Україні зняли заборону щодо залучення жінок до 500 професій, наприклад обробляти червону рибу або працювати вночі. У соціумі досі не відрізняють психологічне, економічне насильство. В Україні багато економічно залежних жінок, яким немає куди в разі потреби до кого звернутися по допомогу. І подолання цих проблем починається з родини, зі школи, де мають проговорювати ці питання, вважає Ольга Руднєва.

– Виховання в школах має бути гендерно нейтральним. Без того, що дівчата не бігають, а хлопчики не плачуть, – каже Ольга Руднєва. – Доведено, що немає різниці у фізичних здібностях, це лише питання підготовки. Але коли дівчат відправляють на вишивання, а хлопців – на стройову підготовку, закладається парадигма, що дівчата в майбутньому будуть варити борщі і ліпити вареники. З усім тим, ми бачимо чималу кількість прикладів жінок, які підкорюють Еверест, керують літаками. І все в них виходить. Це питання стереотипізації жінок в суспільстві і дозволеного їм. Зараз ситуація дуже швидко змінюється.

Вона зазначила, що згідно з дослідженням Всесвітнього економічного форуму, для подолання гендерних стереотипів потрібно щонайменше 219 років. Кампанія MeToo відкинула ситуацію назад років на 100. Чоловіки перестали менторити жінок, їх не беруть в чоловічі колективи, жінки мають страхи, негативніше ставляться до топових позицій. Кожен має починати з усвідомлення та контролю власного ставлення, бо існує і внутрішній жіночий сексизм.

– Проводячи дослідження, ми були здивовані, що стереотипізація жінок більше у жінок. ніж у чоловіків, – поділилася Ольга Руднєва. – Коли ми запитували, чи може жінка заробити на власну автівку, більшість чоловіків казали «так». А більшість жінок – ні, напевно вона має чоловіка чи коханця. І тут виникає питання до нас самих: хто цю стереотипізацію провокує. Щоб урівняти можливості жінок і чоловіків, потрібно багато часу.

Ольга Руднєва впевнена, що проведення Форуму сприятиме подолання стереотипів, адже він об’єднує людей, які мають владу і можливість щось змінити. Братимуть участь мер Києва, мери інших міст. Серед запланованих тем – вплив ковіду, гендерно зумовлене насильство, ситуація щодо гендерної рівності в КМДА тощо.

Нагадаємо, Київський Форум рівних прав і можливостей пройде у столиці.

Марія Катаєва

Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *