У програмі зібрали стрічки, які надихають, і які вважають чудовими взірцями сучасної української документалістики. Дивитися тут.
Євромайдан. Чорновий монтаж (реж. Володимир Тихий, Андрій Литвиненко, Катерина Горностай, Роман Бондарчук, Юлія Гонтарук, Андрєй Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков)
Три місяці революції. Від обуреного протесту до народного єднання. Від каструль на голові до кийків і бронежилетів. Від ейфорії перемоги до оплакування загиблих Небесної сотні. Революція як вибух пробудженої гідності, як ейфорія свободи, як біль усвідомлення ціни, як народження новітньої історії України. У цьому році ми вирішили відмовитися від фільму-відкриття, адже вся наша увага прикута до змін, що сьогодні відбуваються в державі. Епізоди майбутніх фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції, що не потребує коментарів. Це хроніка Українського протесту.
Українські шерифи (реж. Роман Бондарчук)
Селом Стара Збур’ївка на Півдні України роз’їжджає авто з невеличким українським прапором. Двоє «шерифів», 50-річний Віктор Кривобородько й 44-річний Володимир Рудьковський слідкують за правопорядком: рятують жінку від анаконди, допомагають безхатькам, вгамовують сварки та охороняють територію від сепаратистів. Оскільки в селі майже відсутня міліція, її обов’язки взялися виконувати місцеві чоловіки.
Головна роль (реж. Сергій Буковський)
Фільм розповідає про маму режисера — кіноактрису Ніну Антонову. Їй зараз 80. Сотні ролей у кіно — великих і маленьких. Це особиста історія. Про чесне й сумне життя. Про жертовність і свободу. Справжня акторська слава прийшла до неї лише раз у житті. Це була головна роль у першому радянському кольоровому багатосерійному телефільмі «Варчина земля». Відтоді минуло 45 років…
Укриття (реж. Анастасія Максимчук)
Історія зоозахисника і доґхантера, які стикаються в невидимій війні за визначення поняття людяності в країні, де занадто часто громадяни змушені діяти замість уряду.
Гірчиця в садах (реж. Пьотр Армяновський)
Олена їде додому, в село на лінії фронту в «сірій зоні» Донецької області, де провела своє дитинство. У саду, щоб будяки не лізли до сусідів, її брат посадив гірчицю. Дівчина лягає в колючу траву і згадує, які великі й смачні були колись абрикоси, вишні, груші, черешні…
Божественні (реж. Роман Бордун)
Головні герої фільму — люди, що населяють сучасні українські міста: Київ, Одесу, Львів. Їхня реальність багатошарова та неприкрашена, позбавлена однозначних абсолютних трактувань добра і зла, гуманності і жорстокості, милосердя і байдужості. Ця історія — калейдоскоп, в окулярі якого усі ми: праведні, нещадні, смішні, наївні, чесні.
Понад Стіксом (реж. Марія Стоянова)
Тисячі людей їдуть на «Гробки» для того, щоб згадати померлих, окропитися святою водою та відсвяткувати життя… Чудова традиція, чи не так?
Не хвилюйся, двері відчиняться (реж. Оксана Карпович)
Фільм знято влітку та взимку в електричках, що курсують між Києвом та кількома провінційними містечками. Стрічка запрошує нас проїхатися з робітничим класом, серед якого переважно маргіналізовані пасажири та торговці. Слідуючи за кількома людьми та сім’ями з одного засмальцьованого вагона до іншого, зі станції на станцію, ми заглиблюємося в їхні повсякденні турботи й дізнаємося про дилеми будівництва нової постреволюційної ідентичності.
Фільми українського доку можна буде дивитися безкоштовно до кінця доби (24:00 суботи, 11 вересня).
«Ми радіємо бачити, що українські стрічки отримують все більше теплих відгуків від аудиторії в Україні та за кордоном. Запрошуємо вас підтримати їхніх авторів/-ок і всіх, хто розвиває середовище, у якому створюється наше кіно, — зазначають у команді Docudays UA. — Оберіть сеанс у кінотеатрі, дослідіть рейтинг найкращих фільмів в історії українського кіно від Довженко-Центру, зазирніть у віртуальні кінозали Takflix, bigshort.com.ua та DOCUSPACE, довідайтеся, де поблизу діють кіноклуби, прочитайте рецензію чи інтерв’ю з українським кінематографістами/-ками на lb.ua, Moviegram чи Vertigo, підпишіться на українських кіноблогерів у Youtube чи поділіться враженням про переглянутий фільм у соціальних мережах, щоб про нього дізналося якомога більше людей. Дивіться українське кіно, адже воно — чудове!».
Нагадаємо, кінопрем’єри тижня у столиці: призер Канн та українські документальні стрічки
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua