Друга світова війна не оминула жодної української родини. Захищати своїх рідних та свій дім від ворога до лав Червоної армії пішло понад 7 мільйонів українських синів і доньок. В арміях Союзників воювали 250 тисяч, а в Українській повстанській армії — понад 100 тисяч вояків.
За кожною із наведених цифр стоять долі конкретних людей. Без їхніх історій наша пам’ять про Другу світову не буде цілісною. Спільна перемога над нацизмом була б неможливою без внеску українців — без незламності та людської гідності сотень тисяч звичайних людей.
Цього року Український інститут національної пам’яті також закликає ділитися родинними історіями, пов’язаними з Другою світовою війною. Публікуйте свої розповіді у соцмережах під хештегом #РодинніІсторіїВійни, додайте фотографію героя розповіді і по можливості на один із нижніх кутів світлини накладіть зображення маку пам’яті. Завантажити мак можна за посиланням.
«Ваші розповіді можуть бути різні за форматом, подачею матеріалу — від стислих біографічних довідок до розлогих матеріалів, в основі яких родинні перекази та/або спогади очевидців Другої світової війни. Головне — ваша участь і прагнення віддати належне окремим людям, вшанувати їхню пам’ять і доповнити їхніми історіями загальну історію трагічних подій Другої світової війни, — зазначають організатори. — Частину історій, які ми отримали минулого року, цими днями публікуватимемо на фейсбук-сторінці Інституту. Також відстежуватимемо цьогорічні історії й найзворушливіші з них теж поширюватимемо».
Найзворушливіші історії Український інститут національної пам’яті буде поширювати на своїй фейсбук-сторінці.
Нагадаємо, як Київ вшановуватиме День пам’яті та примирення і 76-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua