Афіша на 25-те лютого: цікаві події у Києві

Марія КАТАЄВА

Ми знаємо, як зробити ваш вівторок незабутнім! Сьогодні на вас чекають презентація роману про радість буття, відкриття виставки мистецтва 90-х та лекція про інсталяції, розмова про фейки в ЗМІ та усвідомлену медитацію,  лайфхаки як прокачати мозок та бути ефективнішим, досвід про зимову мандрівку в Іспанію, концерт українського джазового піаніста, історія Гоффмана з Фламенко, сучасний балет "Кармен і Хозе", стендап та багато іншого.

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Презентація роману Мар’яни Гапоненко «Хто така Марта?»



Головний герой роману Лука Левадський – орнітолог із вигаданого Львова, котрий у віці 96 років довідується про смертельну хворобу й вирішує гарно прожити відпущений йому час. Він їде до Відня, селиться в розкішному «Імперіалі» й заводить знайомство з однолітком, нитка життя якого також от-от увірветься. Удвох літні друзяки напиваються, бешкетують, обговорюють жінок і мріють про революцію. Роман весело, захопливо і трішки нахабно розповідає необарокову історію про радість буття і людську гідність. Німецька критика означила цей твір як «захопливий, надзвичайно поетичний шахрайський роман». 

Коли: о 18.30

Де: книгарня «Є», вул. Хрещатик, 46

Вхід вільний

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ,

1990-ті. Історія сучасності



Національний музей «Київська картинна галерея» представляє виставку, присвячену художній практиці 1990-х років, яка є першою частиною музейного проекту «Історія сучасності».  П'ятдесят творів живопису, графіки, скульптури, фото з приватних колекцій киян надають уявлення про нові світоглядні орієнтири, пластичні тенденції, художні стратегії, соціокультурний вектор, що їх застосовували українські митці в перше пострадянське десятиріччя.  Експонати багато в чому кореспондують із нещодавно виданою О. Петровою книгою «Мистецький Київ 1990-х. Реконструкція», що є публіцистичною хронікою мистецького процесу в Києві в часи здобуття Україною незалежності та в її перше десятиріччя. Виставка унаочнює процес вільного та вкрай індивідуального самовияву різних за віком та естетичними уподобаннями художників, інтенсивного діалогу та стрімкого опанування ними творчих принципів модернізму та постмодернізму.

Серед авторів, представлених на виставці – О.Дубовик, Г.Неледва, Ф.Тетянич, В.Рижих, Т.Сільваші, А.Криволап, В.Сидоренко,  О. та С. Животкови, М.Вайсберг, О.Сухоліт, О.Голосій, О.Тістол та ін. Експозицію доповнено численними фото-, відео- та архівними матеріалами, багато з яких вперше виведені на широкий загал.

Коли: о 18.00

Де: Нацiональний музей «Київська картинна галерея», вул .Терещенківська, 9 

Вхід вільний

Академія о сьомій: лекція Галини Глеби «Тотальна інсталяція»



Тотальна інсталяція як мистецький термін сформульована художником Іллєю Кабаковим близько 1986 року. Саме його вважають класиком просторового інсталювання, а знакову для пізньорадянського мистецтва роботу «Людина, що полетіла у космос» — еталонним зразком тотальної інсталяції. Глядач у ній стає невід’ємним елементом твору мистецтва поряд з представленими всередині об’єктами й елементами. І на думку Кабакова, заледве не увесь світ є глобальною тотальною інсталяцією.

Лекторка розповість, чим чим відрізняється тотальна інсталяція від просто інсталяції, хто ще серед іноземних митців будує щораз для глядача нову реальність, а також хто серед номінантів PinchukArtPrize 2020 схиляється до подібної художньої практики.

Коли: о 19.00

Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2,

Вхід вільний, реєстрація

ВЕЧІР КОРИСНИЙ.

Коли заголовка замало



На лекції розкажуть — як ЗМІ іноді маніпулюють читачами, як швидко визначити чи є новина фейком і отримати «щеплення» від неякісного контенту. Разом досліджуватимемо свіжий кейс медійної кампанії  — жахачки про коронавірус. 

Коли: о 19.00

Де: Dialog hub, вул. Володимирська, 43

Вхід вільний, реєстрація 

98% усвідомленості | Як жити ефективніше



Де шукати усвідомленість до себе і світу навколо, як змінити re-sistance на as-sistance, ефект симбіозу або як відчути співрозмовника, «0 за відчуттями» та чому цього мало для повної усвідомленості. Чекають усіх, хто цікавиться розвитком капіталу ідентичності та шукає інструменти, що допоможуть ефективніше прожити життя.

Коли: о 19.00

Де: ЦеХАБ Київ, вул. Хрещатик, 29

Вхід вільний, реєстрація

Тюнінг мізків: як і навіщо покращувати когнітивні здібності



Що потрібно для підтримки уважності? Творчий потенціал – його розкривають чи розвивають? Когнітивні викривлення та когнітивний дисонанс. Питання століття: як збільшити свою продуктивність. Про все це розкаже наукова журналістка Даша Озерна. 

Коли: о 19.30

Де: Mezzanine, вул. Нижньоюрківська, 31

Вартість квитків: 280 грн. 

ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ.

Паблік-Ток «Бабин Яр: Колізії Пропрацювання Минулого»



Дослідники інколи кажуть про «синдром Бабиного Яру», коли досліджують пам'ять про Голокост в Радянському Союзі в цілому. Чому Україна й зараз не спромоглася знайти порозуміння в осмисленні Бабиного Яру в сучасному історичному наративі? Чому це важливо для національної пам’яті України?

Учасники: Антон Дробович, директор Українського інституту національної пам’яті,  Леонід Фінберг, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства.

Коли: о 19.00

Де: Креативна спільнота IZONE; 2-й поверх, вул. Набережно-Лугова, 8

Вхід вільний

ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

КрутиПедаліКиїв: Чому варто відвідати Іспанію в несезон?



Ірина Ярошенко розкаже, як організувати комфортну поїздку в Іспанію взимку, продумати вдалий маршрут та отримати максимум задоволення від подорожі.  

Коли: о 19.00

Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9

Вхід вільний, реєстрація на сторінці події

Mindfulness: теорія, практика і міфи усвідомленої медитації



Що таке mindfulness-медитація і навіщо вона потрібна? Яка біологічна і психологічна основа усвідомленої медитації?

Чим mindfulness відрізняється від релігійних і «духовних» практик? Міфи про mindfulness.

Коли: о 19.00

Де: вул. Предславінська, 40

Вартість квитка: 500 грн.

ВЕЧІР В КІНО.

Мудрі діти



«Мудрі діти» — це заплутана історія родини, розказана однієї з сестер-близнюків, Дорою Шанс. Історія, наповнена символами, відсиланнями до Шекспіра і стрибками в часі протягом майже всього XX століття, які, змішуючись, створюють неймовірний ефект: як уві сні, тут можливо буквально все.

У виставі Емми Райс і відбувається буквально все: вар'єте 20-х і 30-х років; лялькові вставки, великі шекспірівські постановки часів царювання Лоуренса Олів'є і позачасові шекспірівські пристрасті в стилі «Отелло», «Гамлета» і «Короля Ліра», секс, фатальні сімейні прокляття, вічні театральні інтриги та несамовиті проблеми батьків і дітей. Все це зливається в яскравий, буйний театральний балаган, який зачаровує. 

Коли: о 19.40

Де: Сінема Сіті, вул. Антоновича, 176 

Вартість квитка: 170 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Смичком по клавішах. Олександр Саратський



Сольний концерт відомого українського композитора та джазового піаніста Олександра Саратського. В  концерті  братиме  участь камерний  оркестр   НМАУ  ім. П.Чайковського    

У своїй творчості  О.Сартський органічно поєднує традиції джазу, академічної музики та українського фольклору.

Коли: о 19.00

Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2

Вартість квитків: 70-350 грн.

Hoffmann flamenko dreams



Це зворушлива історія пристрасного кохання і одвічної боротьби світлих і темних сил, в якій переплелися реальні події з життя знаменитого німецького романтика Ернста Гофмана і плоди його нестримної уяви. В колективі —  танцюристи, гітаристи, кантаори (вокалісти) і перкусіоністи, які присвячують своє життя "puro flamenco".

Коли: о 19.00

Де: Центральний будинок офіцерів Збройних Cил України, вул. Михайла Грушевського, 30/1

Вартість квитків: 150-750 грн.

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Конотопська відьма



Сатира, гумор та бурлеск тут поєднуються з блискучим професіоналізмом знавців фольклористів-акторів театру «Берегиня». Дотепними жартами та містичними подіями наповнені пригоди сотника Забрьохи та писаря Пістряка. А самі тільки прізвиська конотопських відьмочок змусять вас сміятися ще довго після вистави. Розкажуть про самодурство та здирство, які здатні загубити будь-яку гарну справу. 

Коли: о 19.00

Де: Київський академічний театр Українського фольклору "Берегиня", вулиця Івана Миколайчука, 3

Вартість квитків: 250 грн.

Carmen and Jose. Сучасний балет



Під гарячим сонцем Іспанії траплялися різні історії — кипіння пристрастей в такому кліматі майже неминуче, проте є одна, яка назавжди підкорила серця та уми театралів усього світу — це історія фатальної красуні Кармен. Сюжет цей з категорії вічних, часу непідвладних, історія Кармен і Хозе цілком актуальна і в сьогоднішніх реаліях. Автор лібрето вистави Дмитро Омельченко привніс в свій балет драматичне напруження сучасності з її динамікою, ритмами, тендітною красою. Стилістика вистави багатогранна. Переважає в ній жанр трилера, з бурею почуттів, що не виключає елементів шоу, вар'єте. Хореографію відрізняє природний синтез класики, вільного танцю, модерну.

Коли: о 19.00

Де: Київський театр оперети, вулиця Велика Васильківська, 53/3

Вартість квитків: 350-600 грн.

Стендап в Малому Театрі



Дві години стендап-комедії в самому центрі Києва Виступатимуть: Антон Стенюков, Єгор Шатайло, Андрій Щегель. Ведучий: Сергій Чирков.

Коли: о 20.00

Де: Малий театр, вул. Олеся Гончара, 33

Вартість квитків: 200-250 грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *