Марія КАТАЄВА
Аби вечір склався якнайкраще, ми підготували добірку цікавих подій. Сьогодні на вас чекають презентація пророчої книги Юрія Щербака та історико-інтелектуального трилеру "Зашморги", подорож до іншої Туреччини зі Світланою Ославською, вистава-апокаліпсис, дискусія про час, знайомство з творчістю Іллі Гурніка (запрошує Оксана Забужко), ювілейний концерт оркестру народної та популярної музики Українського радіо, розповідь про "Перманентну революцію" в мистецтві, 100 фільмів за 100 хвилин та багато іншого.
ВЕЧІР ПРОРОЧИЙ.
Презентація книжки Юрія Щербака "Україна в епоху війномиру"
Нова книжка відомого українського письменника Юрія Щербака «Україна в епоху війномиру» це спроба уявити Україну ХХІ століття у загальній картині фантастичних соціальних і науково-технологічних змін, що підстерігають людство.
Ця книга – знак тривоги і надії. Тривоги – бо надто серйозними є загрози, особливо з боку Росії в час, коли Україна потребує єдності. І надії, бо ще залишається шанс врятувати Україну від капітуляції та розпаду. Привертає увагу своєрідна форма книжки – поєднання політологічних текстів з притчами пророчого звучання.
Коли: о 17.00
Де: Національний музей літератури України, вул. Богдана Хмельницкого, 11
Вхід вільний
ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.
Леся Івасюк презентує роман "Зашморги" у Києві
«Зашморги» – це історико-інтелектуальний трилер. Дві його головні героїні, журналістка Ореста та остарбайтерка Марія, – жінки різних поколінь, різних історичних епох, яких об’єднали Україна, Відень і таємниця.
Описані події відбуваються у Відні та в українських Карпатах у 2013–2015 та 1943–1946 роках. Леся Івасюк актуалізує не лише українську, а й загалом європейську колективну історичну пам’ять, звертаючись до боротьби членів ОУН у перші післявоєнні роки, до їхньої діяльності в Австрії, до продовження війни між ОУН та НКВД не лише після війни, а й за межами України, до злочинної діяльності представників радянської системи у повоєнній Австрії, демонструє механізм метастазування тієї системи у тілі Європи.
Коли: о 18.30
Де: Книгарня Є, вул. Хрещатик, 46
Вхід вільний
Півмісяць, хрест і павич. Подорожі до Месопотамії — Київ
Світлана Ославська написала книжку про іншу Туреччину – ту, що починається за межами курортів і традиційних туристичних напрямків. У цих репортажах ви зустрінете тих, хто не вписується в картину «правильних» турецьких громадян: християн, єзидів, сирійців, біженців, «терористів». Водночас ці тексти показують ширшу картину суспільного й політичного життя Туреччини останніх п’яти років. Є тут і перетини з Україною – сподівані й не дуже.
Коли: о 18.30
Де: Київський центр УКУ, вул. Мазепи, 10а
Вхід вільний
ВЕЧІР ПІЗНАВАЛЬНИЙ.
Як насправді виглядали Петро Могила і Петро Сагайдачний?
Як виглядали насправді Петро Могила і Петро Конашевич-Сагайдачний? Чи позували вони для портретів, що дійшли до нас? Чому українські художники ХХ століття слідували іконографічним канонам, вигаданим у ХVII столітті, не намагаючись змінити уявлення про засновників Києво-Могилянської академії?
Про це в експозиційному просторі проєкту "Лавреати" сперечатимуться письменник Олексій Гедеонов і мистецтвознавиця Діана Клочко.
Коли: о 18.00
Де: Культурно-мистецький центр НаУКМА, вул. Іллінська, 9
Вхід вільний
ВЕЧІР В ТЕАТРІ.
Мистецтво домовлятися або Бог різанини
Київ. Дитячий майданчик Новопечерських Липок. Один хлопчик розбиває губу іншому та вибиває два його зуби. Батьки хлопчиків, цивілізовані люди, вирішують обговорити проблему цивілізовано — в затишній домашній атмосфері, без залучення зовнішніх інстанцій. Так починається наша вистава «Бог Різанини». Герої поводяться стримано та толерантно, намагаються підбирати слова, щоб не сказати зайвого. Усі вони є підкреслено ввічливі. Однак, Бог Різанини не дрімає!
Коли: о 16.00
Де: Новий драматичний театр на Печерську, вул. Немировича-Данченко, 5
Вартість квитка: 180 грн.
Нічого Святого : вистава-апокаліпсис
Текст-переможець фестивалю Тиждень актуальної п'єси 2018. Вистава про треш в голові.Він і Вона опиняються в ніде.
Що це, квест? Чиясь збочена гра? …давай натиснемо на кнопку стоп і вигадаємо власний сюжет. Зітремо час і простір. Самостійно придумаємо персональний рай. Але ти впевнен_а_ий, що твоя мрія дійсно тобі належить? Впевнен_ий_а, що твої цінності — це не побічний соціальний продукт? Що твоя свідомість — не інформаційне сміттєзвалище?
Коли: о 20.00
Де: Сцена 6, 6ий поверх Довженко-центру, вул.Васильківська 1
Вартість квитків: 150 грн.
ВЕЧІР РОЗДУМІВ.
Діалоги про. Час з точки зору філософії і науки
Філософ Тарас Лютий та фізик Олег Фея публічно міркуватимуть про час з точки зору науки та філософії. Дискутуватимуть про об'єктивну чи суб'єктивну характеристики часу. Розкажуть про ентропію, яка завжди зростає, і про тривалість і мінливість як базові ознаки часу. Сперечатимуться або ж зійдуться на спільній думці про ілюзію чи реальність часу. Розглянуть екзотичну матерію — «кристали часу». І запитають себе, чи можна повернути назад «стрілу часу».
Коли: о 18.30
Де: Книгарня Є, вул. Лисенка, 3
Вхід вільний
ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.
Ілля Гурнік: Знайомство, затримане на півстоліття
Видавничий дім «Комора», Чеський центр у Києві та Посольство Чеської Республіки в Україна запрошують на музично-літературну імпрезу "ІЛЛЯ ГУРНІК: знайомство, затримане на півстоліття". На вас чекають: 6 оповідань, 6 джазових п'єс і 1 неймовірна історія. Учасники: Оксана Забужко, Леся Олійник, Максим Іванов.
«Ієрихонські трубачі» відомого чеського композитора, піаніста й письменника Іллі Гурніка (1923–2013) — це збірка дотепних, мудрих і іронічних оповідань та фантазій на музичні теми, яка здобула популярність у пору славетної «Празької весни» (вперше видана 1965 р.) й давно стала в чеській культурі класикою.
Коли: о 17.00
Де: фойє малого залу НМАУ ім. П. І. Чайковського, вул. Городецького, 1-3/11
Вхід вільний
Концерт 90 років в Ефірі
Академічний оркестр народної та популярної музики Українського радіо відзначає своє 90-річчя! У ювілейному концерті Ви почуєте нові яскраві барви, ансамблеві форми, нові тембральні звучання і оригінальні аранжування. Звучатиме класика і сучасна музика, а також перлини народної та популярної музики у виконанні сузір’я провідних співаків України, солістів Національної опери.
Коли: о 19.00
Де: Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Леоніда Первомайського, 5-в
Вартість квитка: 110-200 грн.
Вірменія — країна надії
Вечір вірменської поезії, музики і танцю. Ведучі: Дмитро Бураго, Олена Оганесян.
Організатори: Міжнародний науково-художній журнал на сцені «COLLEGIUM» за сприяння Посольства республіки Вірменія в Україні та вірменського товариства культурних зв’язків АОКС.
Коли: о 19.00
Де: Будинок Актора у Києві, Ярославів Вал, 7
Вхід вільний
ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.
Презентація книги Аліси Ложкіної «Перманентна революція» | Київ
Книга провідної української кураторки та арт-критикині є спробою пов’язати у цілісний наратив історію розвитку вітчизняних образотворчих практик від зародження модернізму до наших днів. Особливий акцент — на феноменах часів незалежності. Як змінювалася мова мистецтва протягом останніх півтора сторіччя? Яку роль у цьому процесі відігравали турбулентності в країні, що пережила цілу низку трансформацій — від статусу провінційної околиці Російської імперії через непростий етап побудови соціалізму, аж до здобуття незалежності, Помаранчевої революції, Революції гідності і наступного непростого періоду нашої новітньої історії? У дослідженні подано короткий огляд центральних подій та явищ в українському мистецтві, а також розмаїтий ілюстративний матеріал, що охоплює десятки музейних колекцій, приватних зібрань, архівів художників та їхніх родин.
Коли: о 19.00
Де: Національний центр «Український дім», вул. Хрещатик, 2
Вхід вільний
ВЕЧІР В КІНО.
100 films in 100 minutes 2019
«100 фільмів за 100 хвилин 2019» — трохи божевільної анімації з Латинської Америки, стримані скандинавські комедії, європейський реалізм й азійське бозна-що.
Коли: о 12.25, 17.30, 21.20
Де: Кінотеатр «Жовтень», вул. Констянтинівська, 26
Вартість квитка: 55-95 грн.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua