11 культурних подій в Києві: Молодість, Букет і Відкрита ніч

Марія КАТАЄВА

Культурне життя столиці після суворого карантину потроху оживає, і очікувані фестивалі обіцяють порадувати своїх шанувальників яскравими програмами. Зважаючи на існуючі обмеження, частина подій пройде онлайн, або в змішаному форматі. Цього місяця на киян чекає багато фільмів, музики, мистецтва та розваг.  

КІНО

Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів.

До 9 серпня.

Протягом фестивалю покажуть 12 офлайн та 4 онлайн програми з майже 200 стрічками з усього світу – від США до В’єтнаму. Саме короткий метр найчастіше оголює найболючіші рани суспільства й оперативніше за інших реагує на культурні, соціальні та політичні зміни й потрясіння. У програмі KISFF 2020 знайшлося місце не лише темам екологічних загроз, глобального споживання, джентрифікації та надмірного доступу до інформації, а й питанням ізоляції і суму за кінотеатрами. Окрім конкурсу закордонних та українських стрічок, окремі добірки присвячені любові до кінотеатру, соціальній дистанції, ідентичності й сексуальності, буде анімаційна програма та ретроспектива аніматора болгарського походження Теодора Ушева. 

Основною локацією фестивалю є кінотеатр «Київська Русь». На сайті фестивалю доступні до перегляду програми Less is More: «Те, що має значення» та «Здичавіле майбутнє», Fem Riot та Queer Animation. Усі онлайн покази безкоштовні, але для перегляду необхідна реєстрація.

З розкладом та програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.

Кінофестиваль Відкрита ніч.

12 – 16 серпня.

У зв'язку з карантином, кінофестиваль, який традиційно проходить впродовж однієї літньої ночі з центральним майданчиком у Києві, відбуватиметься онлайн. Вже 23-й рік поспіль «Відкрита ніч» відкриває нові імена в українському кінематографі. Адже короткий метр – це стихія молодих і початківців, часто надсилають студентські дипломні роботи. 

Із 84 поданих на фестиваль робіт для показу відібрали 17-ть. З них шість змагатимуться в конкурсі ігрових фільмів, п’ять – в анімаційному конкурсі. Переможець отримає 100 тисяч гривень. Ще шість стрічок продемонструють у позаконкурсній програмі. 

На фестивалі буде спеціальний показ фільму «Анна» режисера Декеля Беренсона. Розповідає про самотню матір, яка мешкає в невеликому промисловому місті на охопленому війною сході України. Минулого року стрічка представляла Україну в короткометражному конкурсі на Каннському кінофестивалі. 

Варто звернути увагу на ретроспективну програму «Перші кроки». До неї увійшло 14 дебютні й студентські роботи вже знаних режисерів, серед яких – Марина Врода, Тарас Ткаченко, Тарас Томенко, Олесь Санін. Їхні розповіді про перші помилки й тріумфи, любові й розлуки. Кожному фільму передуватиме розповідь автора про те, як знімали та презентували кіно на «Відкритій ночі».  

Глядацьке голосування (за фільм з конкурсної чи поза конкурсної програми) триватиме з 12 по 14 серпня (до 16:00).

Кінопокази пройдуть на сайті фестивалю. 

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість».

22 – 30 серпня.

Через карантин цьогорічна «Молодість» була змушена пересунутися з травня на серпень. 49-й за рахунком фестиваль святкує насправді вже своє 50-річчя. Але не старішає, а навпаки, оновлюється. Команда поповнилася молоддю, змінився візуальний стиль, а слоганом стала думка «Кіно не без питань», натякаючи, що фестивальні фільми проповзують до роздумів. 

«Молодість» має стати першим великим кінозаходом у Києві та в Україні, який відбудеться під час карантину офлайн. Водночас, планується запуск онлайн платформи, де конкурсну програму можна буде переглянути безкоштовно 

Відкриє «Молодість» картина «Забуті» Дарії Онищенко про життя в окупованому бойовиками Луганську декількох людей, які зберегли проукраїнську позицію. На кінофестивалі покажуть близько 150 фільмів. Це конкурсна (студентський, короткометражний, повнометражний конкурси, Sunny Bunny, Teen Screen та національний) та позаконкурсна (Фестиваль фестивалів, Скандинавська панорама, Швейцарський акцент, FORMA, Століття та спеціальні події) програми, а також українські прем’єри.

Цьогоріч основними локаціями фестивалю стане кінотеатр «Жовтень», де буде розташований фестивальний центр з показами конкурсної та позаконкурсних програм, зокрема українських прем'єр. У Будинку кіно пройде серія фестивальних показів, FEDORIV HUB – став майданчиком для проведення майстер-класів у межах «Майстерні талантів».

Спеціально для проведення фестивалю сконструюють кінотеатр просто неба під Аркою Дружби народів, там пройдуть церемонії відкриття та нагородження, покази фільмів дитячої програми «Molodist Teen Sсreen», українські прем'єри та спеціальні події.

До речі, студенти цьогоріч матимуть змогу переглянути фільми фестивалю безкоштовно, для чого потрібно оформити фестивальний абонемент. 

Детальніша інформація про програму, абонементи і квитки на сайті.

МУЗИКА

Літні музичні промені.

6 – 26 серпня.

Національна філармонія України перед відкриттям нового концертного сезону проводить фестиваль «Літні музичні промені», а це 10 концертів класики XVIII, XIX та XX століть. 

У програмі – найпопулярніші фрагменти із опер італійських та французьких композиторів ХІХ та початку ХХ століть, класика, джаз та гітарна музика. 

Вперше концерти цього фестивалю транслюватимуться наживо у форматі онлайн.

Детальніше

МИСТЕЦТВО

Kyiv Art Fair Online.

20 серпня – 31 жовтня.

Міжнародний ярмарок мистецтва Kyiv Art Fair вперше відбудеться повністю у цифровому просторі. Програма включатиме 25 відеопрезентацій галерей по 15 хвилин, 4 лекції запрошених світових експертів, дискусійну програму, кінопокази та перформанси. 

Девіз Kyiv Art Fair – Shaping the new art-scene (Формуючи нову артсцену). Свої роботи представлятимуть не лише галереї, а й художні самоорганізовані об'єднанням, якими керують самі митці. Зокрема, київські «Хлєбзавод» та Apartment 14. Тема освітньої програми артярмарку «Мистецтво = Капітал», вона буде присвячена стосункам мистецтва і грошей.  

Відвідати подію можна безкоштовно, у будь-який час та з будь-якої точки світу до 31 жовтня включно на сайті Kyiv Art Week.

ФЕСТИВАЛІ ТА ВИСТАВКИ

Третій фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage 2020.

20 – 25 серпня.

Фестиваль пройде під девізом «Життя триває!» та збере шанувальників музики, літератури, візуального мистецтва і театру в «Софії Київській». 

Класичною, сучасною академічною, джазовою та експериментальною музикою цього року буде розкрито імена видатних українських майстрів: композиторів, педагогів, диригентів, виконавців. Зокрема, пройдуть концерти музики Лятошинського, Сильвестрова, Польової, Скорика. 

Театральний напрям буде представлено театрально-музичною виставою «Бабин Яр». Візуальна програма – художніми виставками з фокусом на період шістдесятників, а також проєктами, що поєднують візуальне мистецтво з новітніми технологіями. Під ясенем проходитимуть традиційні бесіди, дискусії, а також розмови з письменниками. Заплановано близько 40 подій, частина з яких буде транслюватися онлайн. 

Деталі на сайті фестивалю.

Moto Open Fest 2020.

29 – 30 серпня.

На території парку «Муромець» та розважального комплексу Х-парк на відвідувачів чекатиме неймовірно круте мотошоу від FMX-райдерів України Сергій Гусак та Тарас Абрамюк, змагання на пітбайках Cossacks cup та вже традиційний відкритий чемпіонат Kyiv Stunt Games, змагання з Tourenduro trophy від Motorancho, ну і звичайно драйвовий рок-концерт, виставка та тест-драйви мотоциклів і багато іншого.

Цього року майданчиків буде два: окремий для мотоактивностей та окремий для рок-концерту.

Вхід вільний.

Фестиваль середньовічної культури.

15 – 16 серпня.

У рамках фестивалю в Х-PARK пройде Чемпіонат України з Середньовічного Бою.

На відвідувачів чекають: професійні лицарські бої, штурми солом'яної фортеці, стрільба з луків та арбалетів, середньовічний ярмарок, фотозона, майстер-класи з середньовічного бою, середньовічні танці. 

Вхід вільний.

Виставка квітів «Мультленд».

14 серпня – 13 вересня.

На Співочому Полі презентують виставку квітів, для створення якої висаджено понад 300 тисяч квітів. На відвідувачів чекатимуть Angry Birds, Білосніжка та 7 гномів, Аладін, Жасмін та Джин, Посіпаки, Мікі Маус, герої мультфільму «В пошуках Немо» та «Книги Джунглів», Шрек, чарівні феї та Рапунцель. 

На території виставки для гостей будуть працювати різноманітні фотозони, локації для дітей, активні розваги, майстер-класи.

Вхідні квітки: дорослий – 100 грн, дитячий – 25 грн. 

Для дітей до 7 років, пенсіонерів, багатодітних родин, учасників АТО, інвалідів 1 та 2 групи та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вхід безкоштовний.

КУРАЖ NOT ONLY JAZZ

15 – 16 серпня

В останній місяць літа благодійний фестиваль, який проходить на ВДНГ, поєднає джаз з електронікою на вуличній сцені, вінтаж із новими речами та меблями на барахолці, веганське із джанк-фуд. 

У програмі: жива джазова музика та діджей-сети від локальних українських артистів, вінтажна барахолка, лекторій про джаз, історію та культуру Києва, воркшопи з гончарства, fluid art, макраме, художній перфоманс та музичний джем для всіх гостей. Працюватимуть спортмайданчик з рампою, настільним тенісом та баскетболом, лаунж зона та фуд-корт.

Вартість квитка: 150 грн.

Маркет вінтажу та антикваріату «Київська старовина».

14 – 16 серпня.

На виставці-ярмарку, якій відбудеться в Музеї історії міста Києва, будуть представлені унікальні вінтажні та антикварні речі XVIII-XX століть. Учасники – київські вантажні та антикварні салони. На маркеті можна буде побачити і придбати: картини XIX-XX століття, старовинні книги, предмети інтер'єру, прикраси та вироби зі срібла, вишиванки та інші предмети гардероба українців XIX століття, монети XVIII-XX століть, порцелянові вироби заводів Європи, України XIX-XX століть. Окремим акцентом будуть жіночі вінтажні парфуми і аксесуари: сумочки, капелюшки тощо. Ціна стартує від 50 гривень на дрібні вантажні вироби. 

Вхід вільний.

УВАГА! Через зміни в протиепідемічних обмеженнях, офлайн події можуть бути скасовані. 

✦ Марія Катаєва

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *