Якісне та гарне освітлення здатне забезпечити гарний настрій та зберегти здоров’я очей. Проте найчастіше виникають проблеми — класичні люстри дають вузький кут світла. У таких випадках цілком доречно використовувати світлодіодний точковий LED світильник. З їх допомогою можна забезпечити необхідний рівень додаткового освітлення, так і організувати систему основного джерела світла в кімнаті.
Як влаштовані світлодіодні точкові світильники LED
Загалом конструкція таких освітлювальних пристроїв складається із двох основних компонентів. Одним із них є напівпровідниковий світлодіод, який є джерелом світла. Другий — блок живлення, спеціально вбудований драйвер, який здійснює перетворення змінного струму на постійний.
Спектр світла, що виробляється, може бути різним — показник залежить переважно від якісного складу напівпровідника, а точніше, його хімічного складу.
Подібні LED-лампи з’явилися у продажу відносно недавно, але активно застосовуються у освітленні квартир і будинків, офісів, ресторанів, галерей та інших об’єктів. Популярність вони отримали через якісний поток світла, позбавлений брижів і переривань.
Переваги світлодіодних точкових світильників
Представлені освітлювальні пристрої мають ряд переваг, що робить їх застосування більш привабливим для користувачів:
- Однією з основних переваг є мінімальне енергоспоживання, що дозволяє суттєво економити на оплаті електроенергії.
- Швидке включення лампочки — потік світла відразу стає гарним, немає необхідності в очікуванні розігріву.
- Пристрої вважаються екологічно чистими та відносно безпечними для людини. Вони не випромінюють ультрафіолетові промені, а також не містять парів ртуті, що було характерно для більш старих варіантів ламп.
- Добре продумана конструкція дозволяє уникати нагрівання корпусу, а як результат — і всього пристрою, в якому вони встановлені.
- Досить тривалий термін служби, особливо в порівнянні зі звичайними лампами розжарювання. Одна лампочка може прослужити до 9 років за умови нормальних умов експлуатації.
- Пристрої мають мінімальну вагу, що значно полегшує процес монтажу.
У той же час істотних недоліків світлодіодних точкових світильників практично немає, що робить їх оптимальним варіантом для використання в різних приміщеннях.
Види світлодіодних точкових світильників
Сьогодні представлено три основні різновиди представлених освітлювальних пристроїв:
- Точкові накладні світлодіодні світильники LED. Подібний варіант накладається на поверхню. Відмінно підходить для бетонних, натяжних чи гіпсокартонних стель. Світильник кріпиться не безпосередньо до стелі, а на спеціальне кріплення в ньому.
- Світлодіодні вбудовані точкові світильники LED. Корпус такого виробу повністю або частково ховається у стельовій поверхні. Мають досить акуратний вигляд, практично повністю зливаючись із поверхнею.
- Підвісні. Такі варіанти мають два елементи корпусу — одна кріпиться до стелі, друга — виступає патроном для лампочки. При необхідності можуть кріпитися на гак або виступати як два попередні варіанти.
Такі світильники при правильному підборі можуть вписатися практично в будь-яку дизайнерську ідею.
Типи світлодіодних точкових світильників за конструкцією
Світлодіодні точкові врізні світильники LED, як і накладні, можуть відрізнятися за типом конструкції. У разі виділяється дві основні групи:
- Статичні. В даному випадку після монтажу ліхтаря змінити напрям освітлення не вийде, воно буде заданим конструкцією і кутом установки.
- Поворотні. В даному випадку виріб розділений на дві основні частини — нерухомий корпус і рухомий патрон, в якому знаходиться лампочка. Рівень нахилу може становити до 40 градусів. Це дозволяє за необхідності перенаправляти світловий потік у необхідну точку кімнати.
При виборі вбудованих світлодіодних LED світильників необхідно провести попередній прорахунок достатньої кількості пристроїв для забезпечення якісного та достатнього яскравості освітлення.