Традиційно у День української писемності та мови до найбільшого україномовного флешмобу традиційно приєднаються мільйони українців по всьому світу.
Його можна писати будь-де. Але якщо ви хочете зробити написання особливою подією, приєднуйтеся.
У книгарні пропонують долучитися до написання диктанту. А той, хто напише його без помилок, отримає книжковий подарунок від «Сяйва».
«Чекаємо всіх охочих доєднатися до всеукраїнської акції єднання, адже сьогодні саме українці показують всьому світу, що сила та непереможність неможлива без єдності», — зазначають у книгарні.
Початок: 9 листопада об 11:00
Де: вул. Васильківська, 6
Центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва також запрошує охочих написати диктант разом.
Коли: 9 листопада об 11:00
Де: проспект Перемоги, 25А
Публічна бібліотека імені Лесі Українки проведе диктант у читальній залі.
Коли: 9 листопада об 11:00
Де: вул. Тургенєвська, 83-85
Київський національний університет імені Тараса Шевченка пропонує всім охочим написати радіодиктант на оригінальному бланку. За бажанням він може бути іменним.
«Такий аркуш буде приємно зберегти як свідчення нашої незламності», — кажуть в університеті.
Щоб отримати бланк, треба зареєструвати до 8 листопада, до 15:00. Після отримання не забудьте завчасно його роздрукувати.
ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ
Головне — продивіться український правопис.
ЩО ВІДОМО ПРО РАДІОДИКТАНТ
- Традиційно він проходить 9 листопада — у День української писемності та мови. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.
Дата започаткована у 1997 році Указом Президента України на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.
- Радіодиктант відбувається із 2000 року. Це — акція єднання, до якої охоче долучаються українці у всьому світі. Почастішали випадки, коли свої знання української перевіряють також люди інших національностей, які лише вивчають нашу мову.
Цьогоріч у різних країнах світу будуть облаштовані студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.
- Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу. Українців закликають спробувати свої сили та долучитися до флешмобу на підтримку України. Для цього Суспільне мовлення запропонувало усі можливі формати для участі в Радіодиктанті: трансляції на радіо, телеканалі та диджитал-платформах.
- Авторкою тексту цьогорічного диктанту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. До методичної роботи над Радіодиктантом вже традиційно долучиться мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко. Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура.
«Особисто для мене найбільший виклик полягав у тому, як в такий короткий за обсягом текст умістити все те важливе, про що хотілося сказати», — зазначила Ірина Цілик. — 200 слів — це так мало. І так багато хочеться сказати українцям, з якими я хочу поговорити в такий спосіб. Але я дуже намагалася сказати все найважливіше концентровано».
«Вечірній Київ» підготував інструкцію, як взяти участь у радіодиктанті.
10 листопада, буде опублікований текст диктанту, а відтак можна буде перевірити свої знання української.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua