Сергій Михайлович Лифар (1905-1986) — геніальний танцівник, балетмейстер, реформатор балету, педагог, колекціонер, історична особистість, спадщина та доля якого відбиває драматичні сторінки київської та європейської історії 20 сторіччя.
«Бути чи не бути? Мої героїчні роки» — так Лифар назвав свої неопубліковані мемуари, фрагменти яких тепер зберігаються у фондах Музею історії міста Києва.
Попри обіцяне київською владою ще у 2002 році відкриття Музею Сержа Лифаря, а його створення було неодмінною умовою передачі Києву колекції видатного танцівника його спадкоємицею Ліллан Алефельдт-Лаурвіг, музей видатного киянина, артиста балету, балетмейстера було створено лише у 2019 як філію Музею історії міста Києва.
Питання подальшого життя та виділення приміщення музею має бути якнайскоріше вирішено спільними зусиллями небайдужих киян, музейників та київської міської адміністрації, зазначають у Музеї історії Києва.
Питання до обговорення:
● Серж Лифар у Києві: яка присутність нині Сержа Лифаря у Києві?
● Лифар у світі: відомий чи призабутий?
● Який Музей Лифаря потрібний Києву? І яке місце він може зайняти
на культурній та туристичній мапі Києва?
● Від бренду «Серж Лифар» до бренду «Музей Сержа Лифаря»
● Яке приміщення потрібне музею?
● Які цілі на майбутнє у Музею Сержа Лифаря?
Спікери та спікерки: Тетяна Костенко — генеральна директорка Музею історії міста Києва, Наталія Білоус — в.о. завідувачки Музею Сержа Лифаря, кандидатка філологічних наук, Люта Тетяна — кандидатка історичних наук, заступниця директора Центру реставрації пам’яток археології, Марина Курінна — кандидатка історичних наук, наукова співробітниця ІМФЕ НАНУ, Костянтин Романов — архітектор, експозиціонер, партнер AMUSEUM, агенції що розробляє інноваційні архітектурні та експозиційні рішення для українських та світових музеїв.
Поліна Булат — журналістка, редактор, балетний критик, засновниця онлайн ресурсу Balletristic.com, Radioballet.me та навчального курсу Balletristic Writing Course, Марія Вторушина — кураторка, мистецтвознавиця, директорка Kyiv Art Week, кураторка Set Art Foundation, Олена Ящук-Коде — художниця, письменниця та гідеса, засновниця «Літературні прогулянки у Парижі» (Франція).
Також на подію запрошені представники та представниці експертної ради Музею Києва, Департаменту культури КМДА, Департаменту туризму КМДА, Національного музею історії України, Міністерства культури та інформаційної політики, Департаменту охорони культурної спадщини, журналістів, експертів, громадських діячів.
«Музей Сержа Лифаря — інституція, яка має бути майданчиком для підтримки сучасної хореографії та перформансу, розвитку балетної та театральної критики. А також артистичним простором та платформою для обміну між експертами з музейної, мистецької, театральної, креативної сфери в Україні та за кордоном», — зазначають у музеї.
Всіх охочих запрошують долучитися до відкритого обговорення майбутнього музею.
Коли: 8 лютого о 16:00
Де: Музей історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7, 4 поверх, конференц зала
Вхід вільний
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua