Сонячну електростанцію змонтували на даху будинку житлового масиву Троєщина, на проспекті Шухевича, 30. Її потужність становить 330 кВт — цього достатньо, щоб зарядити 8 електромобілей. Таким чином, звичайний багатоквартирний будинок перетворюється зі споживача електроенергії на її виробника.
Інвестор уклав з мешканцями будинку договір на оренду даху і тепер щомісяця платить більше 4 тисяч гривень, які можуть витрачатися на утримання і ремонт будівлі. Також в процесі спорудження СЕС компанія відремонтувала покрівлю багатоповерхівки і взяла на себе зобов'язання утримувати її в належному стані. Крім того, станція обладнана сучасною охоронною системою, яка буде оберігати, в тому числі обладнання ліфтового господарства будинку, від вандалів і мисливців за кольоровими металами.
В найближчих планах розробників ідеї СЕС в Києві, щоб власники багатоповерхових будинків ставали повноцінними співінвесторами у такі електростанції. Вони будуть отримувати оренду за розміщення станції на даху, а також стануть співвласниками СЕС і отримуватимуть прибуток від вироблених кіловат/годин електроенергії. Ведуться перемовинио співробітництві з 4 будинками в Деснянському районі та одному на Оболоні.
"По суті, це екологічний бізнес, який приносить і користь довкіллю, і гроші мешканцям будинку. Особливо актуальним питання встановлення сонячних панелей є для власників ОСМБ, на зароблені кошти вони можуть робити ремонти у своїх будинках та біля них, — вважає голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий. — На мою думку, розвиток сонячних електростанцій в Києві є, як ніколи актуальним, тому міська влада має стимулювати появу таких проєктів. Було б непогано, якби сонячними панелями обладнали комунальні заклади — школи, садочки, лікарні.
Нагадаємо, у Солом’янському районі після реконструкції відкриють енергонезалежну школу
Марія Катаєва
«Вечірній Київ» завжди поруч – в Telegram і Facebook!
Sourse: vechirniy.kyiv.ua