“Як тебе не любити, Києве мій”: дипмісії привітали столицю України з Днем народження

31 травня Київ відзначає свою 1544-ту річницю. З нагоди Дня міста колективи посольств Німеччини, Франції та Великої Британії підготували відеопривітання, де вони разом виконали українською мовою композицію “Як тебе не любити, Києве мій”.

Відеозвернення було опубліковано 31 травня на сторінках диппредставництв Великої Британії, Німеччини та Франції у Facebook.

Співробітники посольств разом із українськими митцями записали виконання пісні. Зйомки проходили на території “Укрзалізниці” та Національного заповідника “Софія Київська”. У відео також представлені інші мальовничі куточки історичного центру української столиці. Крім того, до ролика включено кадри з Лук’янівки, яка постраждала від російських обстрілів у ніч проти 24 травня.

У своєму зверненні дипломати зазначили: “Дорогий Києве, ти став для нас другим домом, і полюбити тебе неможливо. Твоїх чудових, мужніх людей, котрі повертають світло навіть після найтемніших ночей. Твою відкритість світу та віру — у часи випробувань. Твою непохитність та боротьбу за свободу”.

Сьогодні, в останню неділю травня, Київ святкує День міста. Столиці України виповнюється 1544 роки. Київ має власний герб, прапор, а від 2014 року — офіційний гімн. Цим гімном стала пісня “Як тебе не любити, Києве мій!”, яка вперше прозвучала у 1962 році. Більше про історію створення пісні та її значення можна дізнатися у публікації “Суспільне Культура”.

Напередодні Різдва співробітники посольств Німеччини, Великої Британії та Франції, разом із митцями з Open Opera Ukraine та Національного будинку музики, виконали “Щедрика” у київському метро, демонструючи солідарність з українським народом.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *