Афіша на 21-ше лютого: цікаві події у Києві

Марія КАТАЄВА

Сьогодні п'ятниця, а ще Міжнародний день рідної мови. На вас чекає лекція про Шевченка в наш час, зустріч з добровольцями,  вистава про акторів в окупованому місті, в окупованому театрі, музика Оффенбаха, француза Гектора Берліоза та німця Йоганнеса Брамса, покази фільмів «Справа Колліні» та «Монос», відкриття нових виставок та багато іншого.

ВЕЧІР АКТУАЛЬНИЙ.

Лекція «Мова як умова. Умова виживання чи пережитку?»



«Шевченко досі залишається гарантом українського провінційного консерватизму, його вшанування радше нагадує культ, який не припускає ані «єресей», ані сутнісного вживання в сенси Кобзаря. Однією з таких культурних практик була і національна премія Шевченка. Натомість, Тарас Шевченко є значною мірою предтечею української модерності, правдивий культурний герой – авангардний, завжди несподіваний, передовий, такий, що рухає час уперед. Як Україні повернути собі цього живого Шевченка – про це і поговоримо», – Юрій Макаров, голова комітету премії імені Тараса Шевченка.

Коли: о 18.00

Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 12

Вхід вільний, реєстрація 

Розмова «Невтрачене покоління: з Майдану на війну»



Зустріч з учасниками Революції Гідності, які пішли добровольцями на російсько-українську війну.

Українське «невтрачене покоління» – це молодь, яка вийшла в листопаді 2014 року на Майдан, щоби боротися за європейський вектор розвитку України. Молодь, чию свідомість та рішучість загартувала Революція Гідності. Молодь, яка з Майдану рушила на російсько-українську війну. Пішла добровільно, з метою захистити незалежність своєї країни від окупанта.

Що спонукало українську молодь вийти на Майдан, а згодом піти на війну? Яких змін зазнала їхня свідомість під час Революції Гідності та російсько-української війни? Як підготувати суспільство, щоб це покоління не стало «втраченим»? Як ця молодь знаходить своє місце в суспільстві після повернення?

Коли: о 18.00

Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану.

Вхід вільний, реєстрація.

ВЕЧІР З МИСТЕЦТВОМ.

Sharpen blue. Саша Ковальова



Серія досліджує реакцію людини на обмеження — воно тут не тільки для персонажів, але і для глядачів: серія має напрямок — починаючись з фронтальних полотен, вона, від роботи до роботи, поступово змінює ракурс, ця чітка регламентованість і домінуючі в роботах форми, депрівують свободу інтерпретації глядачем.

У день відкриття в рамках виставки пройде аудіовізуальний перфоманс «Хроместезія: Сі»: український композитор Андрій Волик виконає імпровізацію, метою якої буде виявлення виразних можливостей всього однієї ноти.

Коли: о 18.00

Де: Мистецький центр "Шоколадний будинок", вул. Шовковична, 17/2

Вхід вільний

Зона тиші. Фрагменти / Влада Ралко



Назва виставки відсилає до табличок із вимогою дотримуватися тиші довкола Чернечої гори в Каневі – місця, де похований Тарас Шевченко. «Таке регламентоване замовчування обертається насиллям, коли мова, а саме мова мистецтва, уособлена в поетичному слові, підлягає німоті», – зазначає художниця.

Зважаючи на постать поета, інструменталізовану радянською ідеологією та розтиражовану номенклатурою часів незалежності, Влада Ралко задалася питанням щодо ролі художника і мистецтва в формуванні людини та суспільства, а саме – «усвідомлення процесу художньої праці як певного ключа до розуміння циркуляції цінностей у людській спільноті».

Коли: о 19.00

Де: Щербенко Арт Центр, вул. Михайлівська, 22в

Вхід вільний

Виставка Мирослава Ягоди. «Я + GOD = A»



Назва виставки «Я + GOD = A» — це формула поетичного маніфесту Мирослава Ягоди. Художник препарує і збирає наново своє прізвище, розгортаючи абетку в зворотному порядку від останньої до першої букви, від ізольованого індивідуального «Я» до початку відліку, Альфи, через наріжний камінь — присутність Бога. 

Коли: о 18.30

Де: Національний художній музей України, вул. М. Грушевського, 6

Вхід вільний

ВЕЧІР ЛІТЕРАТУРНИЙ.

Без назви. Літвечір



Без назви – синтез всього побаченого, почутого, пережитого різними людьми, в різні відрізки часу і простору. Свобода слова, думки, почуттів. Це те, про що не говорять щодня, щось таємниче і справжнє, що ховається між рядків. 

Літературний вечір – місце, де у кожного є вибір: говорити або ж мовчати. Після основної програми мікрофон буде вільним для всіх бажаючих виступити.

Коли: о 18.00

Де: Платформа Острів, вул. Волинська 9/21

Вхід вільний

ВЕЧІР В ТЕАТРІ.

Вистава «Антігона»



Що робить жінка у політиці? А то питання важке… Наша вперта Антігона — дівчисько не з простих! Навіть царя до сказу доведе. Збентежений цар + хоробра Антігона = запорука чесної влади. Ніхто не спроможний перемогти жінку, якщо вона узяла вила в руки! 

Коли: о 19.00

Де: Відділ мистецтв ПБ ім. Лесі Українки, вул. Велика Житомирська, 4

Вартість квитків: 150 грн.

Вистава СТІНА за п'єсою Любові Якимчук і Томаса Меттлера



Це вистава про акторів в окупованому місті, в окупованому театрі. Про зміни, що відбуваються у мисленні під час війни. Про абсурдність смерті та про бажання знищити автора цієї війни. Якщо не можна відплатити йому безпосередньо за цю величезну кількість смертей, то чи можна це зробити виставою? Чи можна взагалі щось змінити виставою?

Коли: о 19.00

Де: Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, площа Івана Франка, 3 

Вартість квитків: 50-250 грн.

ВЕЧІР МУЗИЧНИЙ.

Вистава-попурі "Ах, цей Оффенбах"



Запрошуємо зануритись у яскравий та ексцентричний світ , вигаданий великим майстром оперети-Жаком Оффенбахом. Кохання ти вишуканий французький гумор у поєднанні з майстерним виконанням наших артистів зроблять ваш вечір справжнім святом. Для вас прозвучать сольні номери та вокальні ансамблі з відомих творів композитора:  «Паризьке життя», «Прекрасна Єлена»,«Перікола», «Синя Борода» та інших.

Коли: о 19.00

Де: Арт-центр ім. Івана Козловського, вул. Хрещатик, 50-Б 

Вартість квитків: 120 грн.

Дмитро Удовиченко скрипка. Симфонічний оркестр НФУ



У рамках абонементу «Музика для струнних» виступить скрипаль Дмитро Удовиченко у супроводі філармонійного оркестру під орудою Ігоря Палкіна. Звучатимуть твори класиків ХІХ століття – француза Гектора Берліоза та німця Йоганнеса Брамса.

Коли: о 19.00

Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2

Вартість квитків: 80-400 грн.

ВЕЧІР В КІНО.

«Справа Колліні» /Der Fall Collini



Фабріціо Колліні недавно вийшов на пенсію. Він — тихий, непримітний чоловік, здавалося б, не здатний заподіяти кому-небудь біль. І все ж він жорстоко вбиває видатного промисловця Ханса Майера в одному з найбільш ексклюзивних готелів Берліна.

«Справа Колліні» потрапляє молодому адвокату Каспару Лейнену, який хоче почати свою кар'єру з виправдувального вердикту. Все починає валитися, коли Колліні визнає вбивство, але відмовляється розповісти свій мотив і тим більше говорити з ким-небудь. Здається, що вже ніщо не врятує цю справу, але випадково знайдена Лайненсом зачіпка, дає йому зрозуміти, що він зіткнувся з найбільшим судовим скандалом Німеччини…

Коли і де подивитися: Кінотеатр імені Т. Г. Шевченка о 21.30, кінотеатр Жовтень о 19.00, кінотеатр Дніпро о 18.20, Факел о 18.30

Вартість: за цінами кінотеатру

Монос + Моніка: Спецпоказ і прем'єра Berlinale Weekend у "Лірі"



Головні герої фільму — Патаґранде, Рембо, Лейді, Суека, Пітуфо, Лобо, Перро та Бум-Бум. Восьмеро безпритульних підлітків, кожен із позивним, створюють озброєне угрупування на віддаленій горі. Їх підсвідомо тягне до гедонізму та жорстокості. Посланець передає повідомлення від Організації: вони мають піклуватися про корову Шакірою та викрадену американку Доктору. Все руйнується, коли до угруповання приходить смерть. Тепер компанія змушена перебратися вглиб джунглів.

До групи колумбійських підлітків, які загубились у житті, приєднаються українськи діти. Вони розгублені, несформовані, шукають своє місце у світі і часто його не знаходять. Їхні пошуки відобразились у короткометражному фільмі-кліпі "Моніка" — першій відеороботі електронних імпресіоністів Ptakh_Jung. Це буде допрем’єрний показ кліпу, а отже саме глядачам "Моносу" випаде унікальна можливість першими зацінити сучасну українську музику та насолодитися проникливим відеорядом.

Коли: о 19.30

Де: Кінотеатр українського кіно "Ліра", вул. Велика Житомирська, 40

Вартість квитків: 60 грн.

ВЕЧІР ХОРЕОГРАФІЧНИЙ.

«А завтра. Частина І»



Пластичний перформанс від режисера Данила Зубкова та хореографічного об`єднання «PIZDEC» під музику The Doors.

11 хореографічних контемп постановок  на сцені Малої опери. Події відбувають за день до війни. Герої – посередня кабаре-трупа “Яма”, що готують нове шоу в своєму занедбаному театрі, покликане стати новаторським та змінити життя людей. Ми спостерігаємо за ними. Вони втомлені, але натхненні. Проте, чи буде для шоу місце на війні, про яку трупа ще не здогадуються?

Коли: о 20.00

Де: Мала опера, вул. Дегтярівська, 5

Вартість квитків: 400-600 грн.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *