Зеленський: Росія може відступити глибше на окуповані території, щоб збільшити «буферну зону»

Під час брифінгу для ЗМІ 29 серпня президент України Володимир Зеленський заявив, що вздовж лінії фронту виникла фактична «буферна зона» без офіційних політичних домовленостей. Цей розвиток подій стався внаслідок широкомасштабного розгортання безпілотників, що змусило сили супротивника перемістити важку техніку на відстань понад 10 кілометрів від безпосередньої лінії зіткнення. Президент підтвердив, що українські війська збережуть свої позиції, додавши, що якщо Росія прагнутиме більшої дистанції, вона може в односторонньому порядку відступити далі на окуповані українські території.

Зеленський відповів на нещодавні спекуляції серед європейських лідерів щодо потенційної 40-кілометрової демілітаризованої зони в рамках мирних переговорів. Він уточнив, що досягнення на полі бою, зокрема у сфері можливостей безпілотників, вже органічно створили такі умови.

«Я неодноразово чув цю пропозицію від західних партнерів. Розмови про 40-, 50- чи навіть 100-кілометрові зони лунають від тих, хто не знайомий з технологічними реаліями сучасної війни. Наразі важка техніка супротивника підтримує дистанцію понад 10 кілометрів через наведення безпілотників. Ця зона, незалежно від того, чи називається вона «мертвою зоною», чи «сірою зоною», вже існує», – зазначив Зеленський.

Він наголосив, що ситуація відображає військову необхідність, а не дипломатичний компроміс, оскільки критично важливі ресурси більше не можуть безпечно працювати поблизу прифронтових районів.

«Буферна зона — це тактична реальність. Якщо Росія бажає більшої дистанції, її війська повинні відступити глибше на окуповані території. Подальші дії від України не потрібні», — заявив президент.

Динаміка фронтової лінії та домінування дронів

Зеленський пояснив, що концентроване розгортання бронетехніки поблизу ліній зіткнення стало неприйнятним через постійне спостереження за допомогою дронів та атак дронів-камікадзе.

«Безпілотники систематично знищують цілі в межах досяжності, що спонукає до більш раннього відходу військ. Перевірте російські позиції: де їхні танки та бронетехніка? Зникли. Жодних значних атак не відбувається, оскільки втрати техніки роблять їх нестійкими цілодобово», – заявив він.

Президент відхилив пропозиції щодо нових буферних зон, назвавши їх зайвими, посилаючись на невдале виведення військ за Мінськими угодами 2014 року, які не змогли стабілізувати Донбас.

«Той конфлікт був принципово іншим. Сьогодні військові технології диктують геометрію поля бою, природним чином формуючи цей стерильний бойовий простір», – підсумував Зеленський.

Його заяви підкреслюють відмову України поступатися територією шляхом переговорів щодо відступу, натомість вона надає пріоритет технологічній перевазі та позиційному зміцненню.

Будьте в курсі подій через наші Telegram-канали:

«Щоденні новини: новини з України та світу» – вечірні огляди ключових подій.
Vgorode.ua Київ – Ваш повний путівник по місту.
«Втечі на вихідні» – ідеї для пригод поблизу Києва.
«Night Owl Hub» – Кураторська добірка розваг: фільми, серіали, мелодії.

Sourse: kiev.vgorode.ua

No votes yet.
Please wait…

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *