Столичні школи підготувалися до навчання: маршрути учнів та окреме харчування

Марія КАТАЄВА

Вже завтра у Києві стартує 2020-2021 навчальний рік, але в нових умовах. Як саме — "Вечірній Київ" дізнався, побувавши в спеціалізованій школі № 47 ім. А.С. Макаренка з поглибленим вивченням іноземних мов Печерського району м. Києва. В навчальному закладі наразі нараховується 930 учнів та 72 вчителі. 



Учнів на вході зустрічатиме медсестра, вимірюватимуть температуру та розпитуватимуть про самопочуття. До цього цю процедуру проходитимуть і вчителі.  Звісно, батьків та сторонніх осіб у заклад не пускатимуть. Хоча першого вересня для батьків першачків можуть зробити виключення — але перебування тільки у власному класі. День знань для школярів розпочнеться уроком, присвяченим профілактиці ковіду, де їм пояснять правила поведінки у школі. Щодня зранку учнів очікуватиме 5-хвилинка здоров'я  — нагадування, як себе поводити, коли мити руки тощо. 



Всі заклади освіти забезпечені всіма необхідними засобами дезінфекції на найближчі три місяці. 



Маршрути переміщення навчальним закладом позначені стрілочками. Розклад початку уроків розпланований так, щоб класи не перетиналися. Відкриті всі входи  до закладу, тож класи заходитимуть з різних входів. Так само розподілятимуть дітей і на перерві: хтось відпочиватиме  у приміщенні школи, хтось — на вулиці.



В цей час в класах проводитимуть протирання і провітрювання. Щоб мінімізувати переміщення дітей по школі, за кожним класом середньої і старшої школи закріплять свій кабінет — щоб не діти ходили по кабінетах, а вчителі приходили до них. Також школи вже з 1го класу переходять на електронний журнал.   



До речі, поки тепло, у закладі використовуватимуть для занять і відкритий простір внутрішнього дворика.  Це популярна й за кордоном методика Сухомлинського.   



Харчування для учнів 1-4 класів (сніданок) є безкоштовним. Це сендвіч, фрукт та напій. Сніданок діти отримують, не виходячи з класу, у спеціальних ланч-боксах, окремих для кожного класу.  

Що стосується старшої школи, учні  можуть відвідувати їдальню та купити обід, але отримуючись дистанції та розкладу.





У кожній школі працює медсестра. У разі підозри на захворювання вона відведе учня у тимчасовий ізолятор, огляне його і, в разі температури чи інших ознак, викличе медиків.

Місткість і кількість учнів у кожній школі відрізняється, тому й умови навчання можуть бути різними. В деяких закладах, щоб уникнути скупчення дітей, організовують дві зміни. Є загальний Регламент освітнього процесу, а деталі директори шкіл визначають самостійно, залежно від індивідуальних особливостей.  

Нагадаємо, 1 вересня у столичних школах розпочнеться навчання: які особливості

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *