Історії загиблих захисників нестандартно розкажуть на Михайлівський площі

Завтра до Дня пам’яті про захисників України на Михайлівській площі відкривається мистецька експозиція ПЛЮС 1 та проєкт “Що таке пам’ятати”. 

Вони є частиною соціальної мультимедійної кампанії, в якій через мистецтво кіно, фотографії та авторських художніх текстів українських інтелектуалів, письменників та журналістів розповідаються історії українських військових, учасників російсько-української війни.

Виставка ПЛЮС 1  складається з 22 фотостендів, де через призму авторських фотографій українські сім’ї розповідатимуть історій своїх близьких – загиблих на війні з Росією українських військових. Кожна сім’я обрала одну сімейну реліквію – річ, яка є найпам’ятнішим нагадуванням про своїх найрідніших: батьківська куртка, гітара, лицарські обладунки, книги. Ці реліквії постають певним продовженням людей, яких фізично зараз з нами немає. А за допомогою QR-коду кожен відвідувач зможе перейти на сайт проекту і детальніше ознайомитися з кожною історією.

Героями проекту стали вчорашні вчителі, журналісти, будівельники, програмісти, моряки, студенти, кадрові військові. Як і більшість з нас, багато з них вчора були цивільними, а вже завтра — військовими. Тут зібрані історії людей з Маріуполя, Житомира, Харкова, Коломиї тощо. Команда проекту показала всю ширину географії, яка у війні зблизила громадян України у боротьбі за право на вільне життя, перш за все розповідаючи про них як про звичайних людей, зі своїми перемогами та поразками. Тим самим звертаючись до глядача — кожного з нас – людей зі своїми вадами, смаками, темпераментом, досвідом і світоглядом. Серед героїв —  співак французької опери Василь Сліпак, український заробітчанин Володя Питак, що десять років жив у США, японіст Свят “Скельд” Горбенко і моряк Андрій Назаренко.

Автором фотографій експозиції є Юрій Білак, відомий французький фотограф українського походження, який для участі в проєкті приїздив із Франції до України протягом чотирьох років. Анімована річ на світлинах сайту- сімейна реліквія, яку обрала кожна сім’я для фото. Аби розповісти історії наших військових у художній формі, українські інтелектуали про кожну з них написали есеї. Зокрема, до проєкту долучилися Юрій Андрухович, Василь Шкляр, Олександр Ірванець, Тамара Горіха Зерня, Лариса Денисенко та ще 16 авторів.

Коли: відкриття 29 серпня об 11:00. Виставка буде доступна до перегляду протягом місця.

Де: Михайлівська площа

Панельна дискусія “Що таке пам’ятати?” за участи сімей українських військових, письменників, правозахисників та представників держави

«Що таке пам’ятати» — це проект, який має на меті створити Візію вшанування пам’яті.

Дискусія складатиметься із 2 панелей:

1) Що сім років заважає парламенту ухвалити закон про воєнних злочинців (модераторка — Лариса Денисенко).

Спікери: Олександра Матвійчук – правозахисниця, Голова «Центру Громадянських Свобод», представники проєвропейських парламентських фракцій (список уточнюється).

2) Пошук сучасних традицій вшанування пам’яті (модераторка — Оксана Іванців). Спікери: Антон Дробович – Голова Українського інституту національної пам’яті, Олександр Терещенко – Заступник Міністра у справах ветеранів, ветеран, «кіборг», Єгор Чернєв – народний депутат Верховної Ради IX скликання, член депутатської фракції «Слуга народу», Владислава Осьмак – культурологиня, директорка Культурно-Мистецького Центру НаУКМА, Андрій Зелінський — Заступник керівника Департаменту військового капеланства Української Греко-Католицької Церкви.

Коли: 14:00 — 19:00

Де: Музеї Майдану,  Майдан Незалежності, 18/2

Літературні читання відбудуться в Музеї Майдану о 17:30. Модераторка — Тетяна Власова.

Нагадаємо, у Києві вшанують полеглих захисників України 29 серпня.

Марія Катаєва

Важливі новини та перевірена інформація в Telegram і Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *