Перевірка водіїв на алкоголь: що треба знати українцям

Перевірка водіїв на алкоголь: що треба знати українцям

Перевірка водіїв на алкоголь: що треба знати українцям

Працівники поліції в Україні часто виписують штрафи за статтею 130 КУаП. Однак платити доводиться навіть тим, хто взагалі не вживає алкоголь. Чи є реальний спосіб уникнути необґрунтованих штрафів? Так, але треба знати закон і саму процедуру перевірки на стан алкогольного сп’яніння.

Основні причини для перевірки

По-перше, треба визначитись, хто саме може проводити таку перевірку. В Україні ця процедура є компетенцією двох категорій людей:

  • Співробітники поліції;
  • Лікарі.

Що стосується підстав для проведення огляду, все досить неоднозначно. Поліцейський може почати процедуру перевірки на підставі певних особливостей поведінки водія: тремтіння рук, невиразна мова, порушення координації рухів. На жаль, деякі співробітники правоохоронних органів зловживають службовим становищем та можуть проводити огляд водіїв, що не мають жодних симптомів алкогольного сп’яніння.

Основна проблема полягає в тому, що якщо водій в Україні відмовиться від перевірки, на нього одразу складуть адміністративний протокол за статтею 130. Та випишуть штраф, начебто він був напідпитку. Згідно з документом, відмова від проходження перевірки робить водія порушником. Читайте ще більше новин на порталі td.ua, щоб завжди бути в курсі, як поводитись у подібних ситуаціях. Наприклад, якщо водій вважає таку вимогу образливою, і в принципі не вживає спиртні напої, пройти огляд все ж доведеться. Зробити це можна як у місці зупинки, так і в медичному закладі.

Як поводити себе на місці зупинки

  1. Перш ніж проходити перевірку на алкоголь, попросіть працівника поліції показати документи на алкотестер. Він має бути сертифікованим.
  2. Інспектор повинен розповісти власнику авто про його права та обов’язки, а також основні правила застосування алкотестера.
  3. Весь процес проходження тесту знімається на відео. Якщо у поліцейського немає нагрудної камери, до огляду можуть бути залучені два або більше свідків.
  4. Якщо алкотестер показує вище 0.2 проміле, водій вважається нетверезим. Однак можна попросити повторення тесту. Іноді з другого разу прилад показує інші результати.
  5. Результат огляду фіксується, складається акт у двох примірниках. Один з них залишається у поліцейського, інший отримує водій.

Як проходить огляд у медичному закладі

Тест на алкогольне сп’яніння у медустанові може проводити тільки лікар. Для дослідження використовується слина, сеча або поверхня губ водія. Якщо немає можливості взяти один зі зразків, для аналізу використовується кров. На відміну від тесту на місці зупинки, прилад Драгер не використовується у медичному закладі.

Після медогляду складається акт у одному примірнику, який залишається у лікаря. За результатами огляду робляться висновки у трьох примірниках, які отримують співробітник поліції, водій та представник медичного закладу. Якщо хтось з перевіряючих порушує правила огляду на стан сп’яніння, власник авто може оскаржити протокол у суді.

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *