Будинок на Сергія Данченка, 5. Фото: З відкритих джерел
З грудня минулого року мешканців нового будинку на Виноградарі змушують платити за електроенергію за потрійним тарифом — 5,07 грн/кВт-год. Ситуацію на запит «Вечірки» прокоментував Заслужений юрист України, депутат Київради Володимир Слончак.
Мешканцям нового будинку на Сергія Данченка, 5, що у Подільському районі столиці, втричі підняли тарифи на електроенергію. 3-4 тисячі гривень — такі суми в платіжках вони отримали за електроенергію за грудень минулого року.
Повідомлення про підвищення тарифів
ЧОМУ ТАКІ ВЕЛИКІ СУМИ
Причиною величезних рахунків стало не якесь надмірне споживання електроенергії, а аномальний тариф за цю послугу — 5,07 грн/кВт-год.
Як з`ясувалося, через невиконання забудовником технічних умов на підключення до електромереж, будинок (в якому налічується 884 квартири), постачальник — ДТЕК «Київські електромережі», не може прийняти на баланс (це з тим, щоб з мешканцями уклали договір на постачання електроенергії по тарифу, як для населення).
У результаті, будинок на Сергія Данченка, і досі вважають будівельним майданчиком. Детальніше про це читайте у матеріалі «Вечірнього Києва».
Володимир Слончак. Фото: З архіву депутата
КОМЕНТАР ДЕПУТАТА КИЇВРАДИ
Прокоментувати ситуацію ми попросили депутата Київради, кандидата юридичних наук та Заслуженого юриста України Володимира Слончака.
«Про ситуацію з багатоквартирним будинком на вулиці Сергія Данченка, 5 знаю із засобів масової інформації. Як мені відомо, на замовлення забудовника, ДТЕК Київські електромережі вже проводить роботи з приєднання, які дозволять перевести мешканців за постійною схемою електропостачання та перевести їх на прямі договори.
Проте, аналогічні випадки, на жаль, в Києві є непоодинокими
Слід знати, що спочатку забудовник укладає договори на приєднання до електромереж і на постачання електричної енергії на будівництво. Після його завершення забудовник передає оператору системи розподілу (електромережам) і постачальнику електроенергії акт про введення будинку в експлуатацію.
Тільки після цього багатоквартирний будинок перестає бути будівельним майданчиком. При цьому забудовник має виконати всі необхідні технічні вимоги.
Виникає питання: яким чином притягнути забудовника до відповідальності за неналежне виконання ним своїх зобов’язань? Наприклад, неякісне встановлення мереж водопостачання, затягування підключення новобудови до електромереж тощо?
В першу чергу, слід уважно вивчити інвестиційний договір на предмет обов’язків забудовника.
Згідно з частиною п’ятою статті 10 Закону України «Про захист прав споживачів», під дію якого підпадають інвестиційні договори, у разі коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день (кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) прострочення споживачеві сплачується пеня у розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги), якщо інше не передбачено законодавством.
У разі коли вартість роботи (послуги) не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі трьох відсотків від загальної вартості замовлення.
Сплата виконавцем неустойки (пені), встановленої в разі невиконання, прострочення виконання або іншого неналежного виконання зобов’язання, не звільняє його від виконання зобов’язання в натурі.
Захистити свої права та притягнути до відповідальності забудовника власники квартир можуть в судовому порядку».
Нагадаємо, у будинку на вулиці Сергія Данченка, 5, величезні рахунки за електроенергію це — не єдина проблема. «Наш будинок наче «зачарований», — кажуть мешканці.
Адже, минулого року тут трапилася ще одна неприємна несподіванка. Будинок почав «протікати» на всіх поверхах. Останнім часом чи не щодня лопаються труби й заливає по кілька квартир. Причина — забудовник встановив неякісні комунікації…
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua