Карта створена за ініціативи управління туризму Київської обласної державної адміністрації та експертного супроводу громадської спілки «Національна еногастрономічна мережа «Дороги вина та смаку України».
Про еногастрономічну карту та київські туристичні цікавинки розповідає Анна Куценко, начальниця управління туризму Київської облдержадміністрації.
Анна Куценко
— Чому маршрути називаються еногастрономічними?
— «Eno» — це латинське слово, що означає вино, «gastronomy» — «культура вживання їжі». Розуміння гармонії їжі та напоїв — саме це означає слово еногастрономічний.
— Розкажіть, де можна побачити карти?
— Карти еногастрономічних маршрутів «Дороги вина та смаку Київщини» розташовані на кожному туристичному об’єкті, що входить до спілки. Саме в Києві ви зустрінете їх у ресторанах «Глек», «Остання барикада», Klukva & Brukva, ресторан-салон «Канапа», на Володимирському ринку. У Київській області карта буде розташована поблизу кожного учасника маршруту — зараз це понад 30 локацій.
— До речі, про локації. Які вони? У чому їхня особливість?
— На перший погдяд, всі вони різні, але об’єднані українською культурою та любов’ю до своєї київської землі. Хочеться відзначити локацію маршруту — меморіальний музей видатної української художниці Катерини Білокур. Цей музей увійшов у Яготинський напрямок еногастрономічного маршруту Київщини. До слова, 7 грудня виповнилося 121 рік з дня народження видатної української художниці Катерини Білокур, роботами якої захоплювався увесь світ. Пабло Пікассо називав роботи Катерини геніальними, казав, що київська художниця малювала квіти неземної краси.
Щодо київських смаколиків, то гурманам рекомендую смачні фермерські продукти Київщини: козина ферма Zinka, кулябівська садиба «Щасливої долі», медоварня «Медовий Спас». Для сімейного відпочинку на новорічні свята екопарк Ясногородка, озеро Михайлина, майстерня Perekhrest-Ceramic, фортеця Гетьмана. Локації всі різноманітні, і будь-який турист може обрати дозвілля на будь-який смак та гаманець.
— Що плануєте зробити для просування гастрономічних маршрутів?
— По-перше, управління розробляє брендовані новорічні сувеніри, які включають також продукцію. По-друге, плануємо поступово зробити офіційний кейтеринг з продукції локальних виробників Київщини. Наступного року плануємо брати участь у різноманітних заходах, як в Україні, так і закордоном.
Крім того, влітку організуємо фестиваль локальних виробників «Дороги вина та смаку Київщини».
— По яких напрямках розбудовані гастрономічні дороги?
— Яблунівський, Ясногородка, Яготинський та Обухівський напрямки. Наступного року додамо Ірпенсько-Бучанський та Вишгородський напрямки та інші. Попри карантин, кияни та гості столиці можуть цікаво відпочити, насолодитися культурною спадщиною та дізнатися про самобутні традиції Київщини.
Вікторія Бабич-Вепрєва, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua