На початку року у Києві запустили так званий відкритий ринок землі. Ділянки, які є у власності міста продають через аукціон. У місті переконують — це чи не єдиний правильний крок, аби прозоро та швидко наповнити міську казну. Переважно ці рішення стосувалися відведення земельних ділянок під вже наявними об’єктами майна.
Тобто йшлося про оформлення землі, яка й так використовувалася. Відтак, фактично лише завдяки юридичній оформленості вдалося поповнити бюджет міста новими надходженнями, а користувачі — отримали право розпоряджатися землею на власний розсуд, оскільки вже тепер є не лише її орендарями, а безпосередніми власниками.
Загалом цього року від продажу земель до київського бюджету надійшло 350 мільйонів гривень. У мерії кажуть: це у 10 разів більше, ніж торік. І відзначають, що залучити такі суми вдалося саме завдяки запуску відкритого ринку землі.
Михайло Терентьєв під час брифінгу
«Кошти від продажу земельних ділянок надходять до спеціального фонду, який охоплює бюджет розвитку. Його коштом фінансується Програма економічного і соціального розвитку міста Києва, яка забезпечує функціонування пріоритетних напрямків діяльності. Це капітальні ремонти установ та житлових будинків, оновлення закладів культури та освіти, реконструкція історичних пам’яток та будівель», — зазначив Михайло Терентьєв, депутат та голова постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Київради.
Депутат розповів, що відкритий ринок також позитивно впливає на бізнес. Адже підприємці, які викуповують у міста земельні ділянки, тим самим капіталізують своє діло.
«Коли бізнес отримує впевненість та гарантії на володіння земельними ділянками це в першу чергу впливає на його розвиток та збільшення кількості робочих місць. Надалі це надасть можливість зростання податкових надходжень до бюджету міста та країни», — наголосив Михайло Терентьєв.
Депутат додав, що потрібно налагоджувати ефективну співпрацю влади та бізнесу.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua