У Києві з 2017-го по 2021 рік загинуло 567 людей. За 10 місяців цього року — 92 людини. Головні причини, що спричиняють загибель людей у ДТП на столичних дорогах, серед яких найчастіше — перевищення швидкості, такі: порушення правил маневрування, перехід пішоходів у невстановленому місці, виїзд на смугу зустрічного руху.
Заступник голови КМДА Костянтин Усов підкреслив, що з минулого року у столиці збільшується кількість смертельних аварій через перехід пішоходів у невстановленому місці.
Внаслідок аварій на дорогах у світі щороку гине понад 1,3 мільйона людей. Всесвітня організація охорони здоров’я виокремлює низку факторів, що впливають на ризик ДТП зі смертельними наслідками та дорожньо-транспортний травматизм:
— збільшення середньої швидкості руху на 1% призводить до зростання ризику ДТП зі смертельними наслідками на 4%.
— ризик смерті для пішохода за фронтального наїзду транспортного засобу зростає в 4,5 разів при збільшенні швидкості з 50 до 65 км/год.
-використання ременів безпеки знижує ризик смерті у випадку ДТП серед водіїв та пасажирів на передньому сидінні на 45-50%, на задньому — на 25%.
-використання мобільного телефона за кермом збільшує імовірність ДТП в 4 рази.
-при керуванні авто в стані алкогольного сп’яніння ризик ДТП виникає навіть за низького рівня алкоголю в крові.
День пам’яті жертв ДТП започаткували у Великій Британії у 1993 році, а з 2005-го резолюцією Генеральної Асамблеї ООН його затверджено як Всесвітній.
У столиці створять наземний пішохідний перехід біля станції метро «Арсенальна». Про ці наміри говорили давно, а тепер з’явилося офіційне розпорядження влади Києва.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua