Тема інклюзії та безбар’єрності давно є пріоритетною для депутатського корпусу столиці.
Так, нещодавно для забезпечення умов повноцінного користування міським середовищем всіма мешканцями Києва депутати Київради ухвалили рішення «Про створення та впровадження Мапи доступності міста Києва».
Але, окрім безбар’єрності міського простору, вже давно існує потреба у впровадженні ініціативи з активного залучення жестової мови до медіапростору. Щоб люди з порушенням слуху безперешкодно могли отримати важливу інформацію.
Тому з початку 2022 року на ТРК «Київ» пленарні засідання Київради будуть перекладатися жестовою мовою.
«Трансляції пленарних засідань Київської міської ради адаптують відповідно до потреб людей з порушеннями слуху завдяки можливості перекладу жестовою мовою. Необхідно сприяти тому, аби принципи рівності прав людей з інвалідністю були реалізовані на практиці та в повсякденному житті», — зазначила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська.
Також читайте, у Києві весь міський простір переформатують для людей з особливими потребами. Облаштування дитячих майданчиків, переходів, пандусів, підйомників у транспорті, дотримання державних норм при будівництві приміщень з урахуванням доступності, — виконувати такі завдання приготувалися у КМДА.
Всі згадані дії будуть направлені на виконання у Києві «Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року», яку ухвалив Кабінет Міністрів України цьогоріч.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua