Збували підробки через інтернет-магазини, на сайтах оголошень і на великих гуртових ринках по всій Україні. Крім цього, встановлені факти збуту фальсифікату до сусідніх країн. Викрили «цеховиків» співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції. Виробництвом і продажем фальсифікату займалися 18 осіб.
Як повідомили у пресслужбі Департаменту кіберполіції, цехи та складські приміщення правопорушники розмістили у Києві, Львові, Хмельницькому та Київській області. Наразі правоохоронці встановлюють збитки, завдані правовласникам торгових марок. Правоохоронці провели 44 обшуки у виробничих цехах, складських приміщеннях, офісах, автівках та за місцями мешкання фігурантів.
За результатами вилучили виробниче обладнання для виготовлення оливкової олії, фісташок та вина, тару для розливу продукції, близько 60 тонн сировини та 160 тонн фальсифікованої готової продукції. Також вилучили поліграфію з логотипами брендів, прилади для пакування чаю та кави, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, принтери, «чорнові» записи, транспортні засоби та 4,5 млн гривень.
За даним фактом відкрили кримінальне провадження за статтею «Незаконне використання знаку для товарів і послуг». Підпільним «цеховикам» загрожує штраф від 170 000 до 255 000 гривень.
Раніше правоохоронці викрили п’ятьох «кавових» ділків, які налагодили у Києві виробництво фальсифікованої кави. Підробку також маркували під фірмові упаковки відомих світових брендів.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua