Законом передбачено комплексне врегулювання правовідносин, що виникають у зв’язку з обігом віртуальних активів в Україні.Відтепер визначено права та обов’язки учасників ринку віртуальних активів, засади державної політики у сфері обігу віртуальних активів, послуги з їх обміну тощо.
Загальна капіталізація криптоіндустрії перевищила 2 трильйони доларів США. Україна — одна із лідерів по використанню криптовалюти у світі, за даними Chainanalysis.
Щоденний обіг віртуальних активів у країні складає 1 млрд гривень.
«Але все це знаходиться в тіні. Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не платяться податки. Але завдяки закону це урегулюється», — говорить міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
НАЦБАНК ЗАЯВИВ ПРО НАМІР ВИПУСТИТИ ВЛАСНІ ЦИФРОВІ ГРОШІ
На ухвалення закону про віртуальні активи відреагував Національний банк України.
Тут заявили, що в Україні тепер зможуть легально працювати міжнародні біржі, де відбуваються торги віртуальними активами. А технологічні інновації відкриють багато перспективних можливостей, зокрема сприятимуть залученню інвестицій у країну.
Водночас в НБУ вивчають можливість випуску власних цифрових грошей — е-гривні.
«Це може створити нову інфраструктуру, яка б виконувала роль ефективного шлюзу між реальною економікою та ринком віртуальних активів. Відповідно е-гривня може стати одним із ключових елементів якісного розвитку інфраструктури для віртуальних активів в Україні», — заявив Кирило Шевченко, голова НБУ.
Окрім України криптоактиви легалізували всього кілька країн — Німеччина, Люксембург та Сингапур.
Нагадаємо, в Україні всіх абонентів мобільного зв’язку хочуть ідентифікувати.
Оксана КОШОВА
Sourse: vechirniy.kyiv.ua