11 серпня на сайті Комітету з питань цифрової трансформації з’явився відповідний законопроєкт, який має допомогти у протидії сірому імпорту та захисту персональних даних користувачів.
У пояснювальній записці до законопроєкту говориться, що «поширення он-лайн сервісів, перехід на електронну взаємодію суспільства та держави є логічним наслідком технологічного прогресу.
Вже зараз багато хто користується Інтернет-банкінгом, отримує виписки-баланси на свої мобільні телефони, замовляє товари та послуги через мережу Інтернет. Разом із тим, зростають й ризики шахрайства. Трапляються непоодинокі ситуації, коли внаслідок викрадення телефонів, у пам`ять яких було внесено персональні дані, виникали прикрі непорозуміння з банківськими рахунками. За умови, що 85% абонентів в Україні отримають послуги мобільного зв’язку анонімно, проблема набуває характеру загальнонаціональної».
Постачальники електронних комунікаційних послуг постійно фіксують випадки порушення абонентами законодавства, зокрема несанкціоноване втручання абонентів в роботу електронних комунікаційних мереж.
Як приклад наводять випадки абонентського рефайлу, що полягає в порушенні порядку маршрутизації трафіку задля мінімізації витрат абонента шляхом отримання послуг безоплатно або за заниженими тарифами. При цьому встановлення особи абонента-порушника практично унеможливлюється з причин анонімності отримання послуг.
За даними лише одного з операторів мобільного зв’язку, його підрозділом з моніторингу виявляється та розслідується щомісяця близько 15 000 випадків шахрайських дій абонентів.
«Законопроєктом передбачається, що кінцевий користувач зобов’язаний здійснити ідентифікацію у постачальника електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання послуг. Зважаючи на те, що більшість абонентських номерів сьогодні вже „прив`язані“ до конкретних осіб через банківські послуги, реєстрація у постачальників електронних комунікаційних послуг є лише формальністю», — пояснюють в Комітеті цифрової трансформації.
Поки пропонують встановити перехідний період до 1 січня 2025 року, під час якого абоненти зможуть ідентифікуватися.
Пропозиції ж по законопроєкту прийматимуть до 21 серпня 2021 року.
Нагадаємо, закінчуються бланки паспортів у формі книжечки: Рада рекомендує переходити на ID-картки
Оксана КОШОВА
Sourse: vechirniy.kyiv.ua