Кіноп’ятниця у Протасовому яру: «Суд на Чиказькою сімкою»
Фільм розповідає про справу «Чиказької сімки», групи протестуючих проти війни у В’єтнамі, звинувачених у змові про перетин кордонів штату з метою підбурювання до заворушень на з’їзді Демократичної партії 1968 року в Чикаго.
Кінопоказ у Протасовому Яру: «Людина з кіноапаратом» (1929)
«Людина з кіноапаратом» — один із найголовніших маніфестів світового кіноавангарду. Згідно з естетичними настановами Вертова, фільм знімався без сценарія. У документальному фільмі «Людина з кіноапаратом» Вертов реалізував багаторічні експерименти і теоретичні напрацювання у сфері операторського мистецтва та монтажу, перетворивши фільм на методичний посібник з кінематографії для майбутніх поколінь режисерів. Камера талановитого оператора Михаїла Кауфмана фіксує строкате життя українських мегаполісів — Одеси, Харкова та Києва доби непу.
Фільм знято як хроніку одного дня з життя великого міста, зафіксовану кінокамерою-кінооком. Задум стрічки належить оператору і брату режисера Михаїлу Кауфману, який запропонував Вертову створити «щоденник кінооператора». Виявилося, що цей фільм став останнім спільним проектом талановитого творчого тандему.
Власну творчу інтенцію щодо фільму Вертов сформулював так: «Ця експериментальна робота направлена до створення справжньої міжнародної абсолютної мови кіно на основі її повного відділення від мови театру та літератури».
Документальна стрічка «Людина з кіноапаратом» увійшла у першу десятку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно від Довженко-Центру, а також очолила список Найкращих документальних фільмів усіх часів за версією Британського інституту кіно (BFI).
Початок кінопоказів о 21:30
Місце: галявина Протасового яру (мапа) під нижньою АЗС WOG.
Не забувайте пледи чи каремати для сидіння на траві.
Нагадаємо, у столичному парку Шевченка продовжуються безкоштовні кінопокази: програма
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua