Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час виїзної наради до київських санаторіїв.
«Удосконалення санаторно-курортної мережі столиці — це, у першу чергу, інвестиція у здоров’я маленьких киян. Так, за останні півтора року у столичних санаторіях, дотримуючись усіх карантинних обмежень, ми змогли здійснити лікування понад 5 тисяч дітей із захворюваннями різноманітного профілю. При цьому майже 70% із них — діти пільгових категорій», — розповіла вона.
Також чимало зусиль і коштів у місті витрачають на капітальні та поточні ремонти, а також оновлення матеріально-технічної бази. За три роки на це з міського бюджету було витрачено майже 83 млн грн.
«За останні півтора року у санаторії „Салют“ було придбано унікальне обладнання, що дозволило запровадити нові методи реабілітації для дітей із захворюванням на ДЦП та аутизм, такі як кінезіотерапія, пеллоїдотерапія та гідрокінезіотерапія», — зазначила заступниця голови КМДА.
На сьогодні санаторій «Салют», що розрахований на 200 ліжок (100 ліжок для дітей з інвалідністю у супроводі законного представника), забезпечує комплекс реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю, що складається з медичної, психолого-педагогічної та соціальної реабілітації. Крім того, спеціалісти санаторію велику увагу приділяють роботі з батьками — на постійній основі вони проводять тренінги «батьківської компетенції».
«Водночас на базі санаторію „Ялинка“ тільки цього року було відкрито два нових відділення — для реабілітації дітей із захворюваннями ендокринної системи на 60 ліжок та для реабілітації дітей з онкологічною патологією на 40 ліжок (20 ліжок для лікування дітей у супроводі законного представника), а також кабінети теплолікування, пелоїдотерапії та бальнеотерапії. Для цього у закладі було проведено капітальний ремонт корпусу на 120 місць та закуплено нове обладнання на суму у понад 10 млн грн», — розповіла заступниця голови КМДА.
Санаторій «Ялинка» розрахований на 300 ліжок та надає комплекс реабілітаційного лікування, що складається з фізичної реабілітації, фізіотерапії, бальнеотерапії, психологічної та медикаментозної корекції. Окремо у закладі функціонує «Школа діабету» для дітей та підлітків.
Загалом мережа комунальних санаторно-курортних закладів складається із 12-ти санаторіїв, із яких діють 6. Їхня потужність становить 975 ліжок, фактично отримують лікування 842 дитини, з них — 133 у супроводі законного представника. Щоб управляти цією мережею було легше і ефективніше Київрада ухвалила рішення щодо реорганізації санаторно-курортних закладів та створення КНП «Центр реабілітації для дітей».
Нагадаємо, триває робота над створенням Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги для дітей на базі Київського міського будинку дитини ім. М. М. Городецького.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua