Так, на перетині вулиць Зоологічної та Дегтярівської у Шевченківському районі є чудовий сквер із великим фонтаном та скульптурами левів. У липні 2020 року, коли тут була просто земельна ділянка, Київрада присвоїла їй назву «Мюнхенський».
Створення скверу приурочили до 30-річчя побратимських зв’язків Києва та німецького міста Мюнхена. Після перейменування тут одразу почались роботи з благоустрою: відновили роботу фонтану, висадили на центральній клумбі 400 кущів хризантем, вздовж газонів — живу огорожу із 150 кущів, відремонтували лави.
Пам’ятний камінь на честь відкриття скверу. Фото: Борис Корпусенко
Вже у жовтні цього ж року сквер урочисто відкрили за участю Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні пані Анки Фельдгузен.
— Мюнхен, як і Київ, — теж місто парків та скверів, з багатою історією. Парк Хофгарден, Вестпарк, парк палацу Німфенбург. Відомий Олімпійський парк! Сподіваюся, що скоро в Мюнхені з’явиться і Київський парк! – зазначив на відкритті Мюнхенського скверу міський очільник Віталій Кличко.
Наразі ж у Мюнхені завершується спорудження вулиці Київської (Kiewstraße). Генконсульство України в Мюнхені повідомило, що на вулиці, відкриття якої було затверджене мерією німецького міста, добудовують житловий квартал.
Kiewstraße у Мюнхені ще будується. Фото: Генконсульство України в Мюнхені.
До речі, в деяких країнах Київ має по два міста-побратима, зокрема у Німеччині: крім Мюнхена, це ще й Лейпциг. Пояснюється тим, що у 1989 році Лейпциг був побратимом Києва в Східній Німеччині, а Мюнхен — в Західній. Після знесення Берлінської стіни обидва міста стали одією країною.
Рельєфне зображення міст-побратимів Мюнхена у передпокої міської ратуші:
Фото: Вікіпедія
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua