Як повідомяє РІСУ, телеглядачі України матимуть можливість брати участь у Святій Месі, яку транслюватимуть телеканали з Ватикану. Цьогоріч така дистанційна присутність на Богослужіннях — це єдина можливість для вірян взяти участь у Месах, долучаючись молитвами з домівок.
На площі Святого Петра Святіший Отець служить Великодню Святу Месу, після завершення якої опівдні звернеться з посланням «Urbi et Orbi». Цьогоріч завжди велелюдна площа є пустою.
У Києві Великодні Меси служили в Прокафедральному соборі святого Олександра, костелі святого Миколая та інших римо-католицьких та протестантських храмах. Через карантинні обмеження святкування вірян просили дотримуватися усіх рекомендацій — заради власного здоров’я та безпеки ближніх. У храмах освятили великодні кошики зі стравами.
Пасха у літургійному році займає найпочесніше місце. У великодню ніч уся Церква збирається на особливе богослужіння — Пасхальну Вігілію. Християни святкують Пасху на кшталт єврейської Пасхи, але у центрі її є вже не подія Виходу Ізраїльського народу з Єгипетської неволі і перехід через Червоне море, а перехід Ісуса Христа зі Смерті до Воскресіння.
Дата святкування Пасхи була визначена на Першому Вселенському Соборі в Нікеї (325 року). У 1582 р. Римська Церква за часів Папи Григорія ХІІІ провела реформу давнього календаря, який вже не відповідав природньому. У зв’язку з цим було запроваджено й нову пасхалію. За григоріанським календарем весна починається на тринадцять днів раніше від юліанського, внаслідок чого виникає різниця в датах святкування Великодня.
Трапляються роки, коли усі християни святкують Великдень разом, як це було 2014 і 2017 року. Наступного разу Воскресіння Христове разом будуть святкувати у 2025 році.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua