Такими словами у Фейсбуці у групі «Клуб корінний киянин» кияни прокоментували фотографії центрального палацу Одруження та реєстрації новонароджених м. Києва, який знаходиться на проспекті Перемоги, 11.
Звичайно, у цих словах більше гумору, ніж містики. Однак пост отримав понад 200 коментарів і майже 500 поширень на шквалт, так це — дуже містичне місце… Чому Палац одруження окутаний такою загадковістю?
Центральний ЗАГС Фото — мережа Інтернет
Розпочнемо з історії. У першій половині XІX століття місцевість, на якій згодом постав центральний ЗАГС, була частиною заболоченої заплави річки Либідь. У другій половині ХІХ сторіччя тут з’явилися склади гасу.
З кінця 1960-х років почалась активна забудова ділянки проспекту Перемоги до КПІ і далі. Згодом на розі з Повітрофлотським проспектом розпланували сквер.
Наприкінці 1970-х років ділянку відвели під забудову центрального відділу РАЦС. До цього установа містилась у Шоколадному будинку, що на Липках.
Палац звели за проєктом архітекторів Вадима Гопкала, Вадима та Ірини Гричин. Урочисте відкриття відбулось 1982 року, під час святкування 1500-річчя від заснування Києва…
Будівництво Центрального ЗАГСу Фото — мережа Інтернет
Про містичність цієї споруди розповідають давно. Ще за радянських часів статисти помітили, що 70% укладених тут шлюбів розпадаються. Тоді як по всьому місту — лише 35-40%. До того ж, ділянка біля ЗАГСу, до встановлення розділової смуги, була найаварійнішою по Києву — тут відбувалося близько двох десятків аварій в день.
На запитання про причини такої загадковості Центрального ЗАГСу, біоенергетики відповідають однозначно: біля «бермудського трикутника» (тобто, Центрального ЗАГСу) на пр. Перемоги проходить найбільша геопатогена зона Києва. Небезпечні місця знаходяться також в районі ДВРЗ, біля Поштової площі, на Куренівці, і в Пирогово.
Небезпеку геопатогенних зон ще у 90-их роках, у книзі «Біоенергія і патогенні зони в житті людини», описав київський вчений Ігор Павловець. Там, зокрема, є розповідь про одну київську «хрущовку», збудовану у 1979 році. За 14 років у будинку померли 52 мешканця: 16 від інсульту, 12 — від раку, 11 — від інфаркту, 10 — від серцево-судинних захворювань, і ще 4 людини наклали на себе руки.
Виявляється, будинок стоїть на потужній геопатогенній зоні. Де саме він знаходиться, автор не розповідає з етичних міркувань. Каже, це може викликати паніку. Але при цьому запевняє, що таких місць у Києві багато.
Містичність споруди пояснюють геопатогенною зоною Колаж — Наталії Слінкіної
«Геопатогенні зони повільно порушують імунний захист людини. У першу чергу, починають страждати судини мозку, з’являються розлади нервової системи. Але це, звичайно, не означає, що варто потрапити одного разу в таку зону — і „все“. Негативна енергія руйнує організм поволі», — пише Ігор Павловець.
Також фахівці Центру аерокосмічних досліджень Землі при НАНУ випустили карту геодинамічних (геопатогенних) зон Києва.
Одне з найнебезпечніших місць знаходиться саме біля Центрального ЗАГСУ.
Отож, вірити у містику Палацу Одруження чи ні — справа кожного. Докладніше про геопатогенні зони столиці читайте тут.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua