Нині спеціалісти КП УЗН Подільського району проводять роботи із лікування морозобійних тріщин на стовбурах ясенів у Сквері №3 на Контрактовій площі. Фахівці пояснили киянам, що це означає і яка потреба в їх лікуванні.
-Морозобійні тріщини. Під впливом морозу ушкодження виникають внаслідок нерівномірного стиснення чи розширення стовбура. Подібні ураження з`являються при раптовому зниженні температури, коли внутрішні шари ще зберігають вищі температури, ніж зовнішні, — пояснили у КП УЗН Подільського району. — Довжина та ширина ран може сильно відрізнятися у різних дерев. Іноді тріщини сягають 2-3 м у висоту. Напливи по краях рани часто формуються у листяних порід. Через несприятливий температурний режим можливі відпадання (відлупи) кори.
У хвойних рослин внаслідок пошкоджень з тріщини тече смола, у вишні, черешні, сливи — тече камедь. Це захисні реакції, причиною яких є порушення цілісності тканин. Ділянки із накопиченням смоли чи камеді необхідно лікувати. Якщо в деревах сформувалися дупла, їх слід «пломбувати».
Спеціалісти також поділилися секретами, як лікувати дерева:
- виявити пошкодження, оцінити стан раневої поверхні;
- рану вирівняти та очистити від некротичних тканин;
- провести дезінфекцію;
- нанести ліки
Етапи лікування дерева
-Для якісного проведення лікування, ушкоджену ділянку обробляють спеціальними ножами для чистки ран, застосовують пасти, садові вари, мастики, лаки-бальзами та інші засоби, — говорять у Подільському зеленбуді. — Ми рекомендуємо звернути увагу на лак-бальзам та придбати його для «садової аптечки». Цей засіб вже випробували сотні українців у своїх садах і з задоволенням замовляють їх знову. Не обійтися садівникам без якісного ножа для чистки ран. Цей інструмент дозволяє повноцінно очищувати раневі поверхні рослин та готувати їх для подальших маніпуляцій. У хвойних рослин внаслідок пошкоджень виникають смолотечі, у вишні, черешні, сливи — камедетечі. Це захисні реакції, причиною яких є порушення цілісності тканин. Ділянки із накопиченням смоли чи камеді необхідно лікувати. Якщо в деревах сформувалися дупла, їх слід «пломбувати».
Нагадаємо, що у Києві провели заходи з лікування дубів та лип по вулиці 6 листопада у Подільському районі, по вул. Вишгородській, і зараз складається список об’єктів, що потребують саме лікування. Роботи профінансують коштом екологічного фонду Києва. Всього на території міста 141 пам’ятка природи. З них ботанічних — одиничних та групових дерев -113. На балансі Київзеленбуду перебуває 41 пам’ятка природи та 21 ботанічна пам’ятка.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua