У столиці переходять на сучасні способи знезараження питної води
Кияни сплачують за спожиту холодну воду, а частка цих коштів йде на реконструкцію зношених об’єктів водопостачання та більш прогресивні засоби очищення води. Скільки грошей містян витрачено, щоби зробити воду з під крану більш безпечною?
У Київводоканалі повідомили, що інвестиційна програма фінансується з тарифу за воду і складає близько 8% в його структурі. У 2020 році більше 300 мільйонів гривень витрачено на реконструкцію об`єктів водопостачання та водовідведення, закупку технічного та технологічного обладнання.
-Київводоканал став першим водоканалом за останні роки, якому вдалося виконати інвестиційну програму в повному обсязі — понад 98%. Продовжується реконструкція перехідних об’єктів на 2021 рік. Цим пояснюється виконання інвестиційної програми на 98%, — уточнили у пресслужбі підприємства.
Що було зроблено на користь киян:
- побудувализавод з виробництва діоксиду хлору на Дніпровській водопровідній станції
- завершили реконструкцію семи об’єктів капітального будівництва
- реконструювали вузол знезараження на насосній водопровідній станції «Мінська» та перевели її на використання гіпохлориту натрію замість хлору
- завершили реконструкцію резервуару чистої води на Дніпровській водопровідній станції (тепер очищена питна вода перед подачею у мережу зберігатиметься у сучасному приміщенні та зберігатиме високу якість).
- виконали реконструкцію ділянки Сирецького самопливного каналізаційного колектора, колектора по вулиці Пирогівський шлях та чотирьох віадуків (сталеві трубопроводи) через р. Либідь
- триває реконструкція каналізаційної мережі по вул. Іллінській та по пров. Несторівському
- продовжується технічне переоснащення трьох каналізаційних насосних станцій, завершення їх реконструкції та введення в експлуатацію заплановано на 2021 рік
В рамках інвестпрограми Київводоканалу, розроблено ще ряд проєктів перспективного будівництва, які будуть реалізовані у майбутньому.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua