Вони розташовані на Оболонсько-Теремківській лінії
19 грудня 1980 року запрацювали «Оболонь», «Тараса Шевченка» і «Почайна».
«Оболо́нь» — 21-ша станція Київського метрополітену. Відкрита під назвою «Проспект Корнійчука» на честь Олександра Корнійчука, українського радянського письменника і громадського діяча. Сучасна назва — з 19 жовтня 1990 року.
Типова зі станцією «Почайна» з однією відмінністю — на цій станції розвинена балка над колонами з закарнизним та звичайним освітленням платформи. Архітектори намагалися створити гармонію між метро та оточуючим середовищем. У пошуках новітніх засобів організації простору вони наче продовжили наземну магістраль міста у підземну. Ряди шестигранних колон залу створюють загальне враження широкого та світлого проспекту під землею. Колійні стіни прикрашено двома кованими композиціями «Театральна Україна», автор — Петро Ганжа.
«Тара́са Шевче́нка» — 19-та станція Київського метрополітену. Названа на честь Тараса Шевченка.Дизайнери зробили спробу внести в інтер’єр станції елементи українського колориту, зокрема, стрічка з зображенням гілочок калини поверх колійних стін, і барельєф Кобзаря на червоно-блакитному тлі торцевої стіни центрального залу в орнаменті з таких же гілочок. Колони розширені у створі з балкою, яка, як і колони, облицьована сірим мармуром. Освітлення — скляні бра на колонах з боку посадки і групи скляних світильників на стелі центрального залу. У центрі шляхових стін і над сходовим спуском вестибюля передбачені тематичні композиції, пов’язані з життям і діяльністю відомого українського поета і художника.
«Почáйна» — 20-та станція Київського метрополітену. Збудована зі збірних залізобетонних елементів. Для надання їй особливого архітектурного вигляду вибрано шлях виявлення естетичної цінності довговічних оздоблювальних матеріалів та їх органічної єдності, що необхідно для сучасного рішення простору метровокзалу. Від станції «Оболонь» «Почайна» відрізняється підшивною стелею з перфорованого алюмінію з вбудованими в неї світильниками.
Від початку носила назву «Петрівка», у 2018 році депутати Київради ухвалили рішення про перейменування станції «Петрівка» на «Почайну» на честь притоки Дніпра.
Всього саме у грудні місяці в різні роки було відкрито 26 станцій метрополітену.
15 грудня десятилітній ювілей відзначили «Деміївська», «Голосіївська» та «Васильківська».
17 грудня 1976 року відкрили двері для пасажирів перші три станції Оболонсько-Теремківської лінії: «Майдан Незалежності», «Поштова площа» і «Контрактова площа». «Майдан Незалежності» спочатку був «Площею Калініна», згодом — «Площею Жовтневої революції», а «Контрактова площа» — «Червоною площею».
19 грудня 1981 року в експлуатацію були введені «Площа Льва Толстого» і «Олімпійська».
«Назви станцій обиралися за топографічними прив’язками і, відповідно, не змінювалися. Будувалися ці три станції вже за новими нормативами, тому повністю пристосовані для маломобільних груп населення», — розповів заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua