Марія КАТАЄВА
Цього вікенду ми прощаємося з календарною осінню та зустрічаємо зиму. На вас чекає благодійний ярмарок від 49 посольств світу, шалені знижки на маркетах, історичний фестиваль в Червоному корпусі університету Шевченка, лекції про сади і фотографії старого Києвіа, показ документальної вистави "Майбутнє Європи", зустріч зі Станіславом Бокланом, відкриття сезону зимових свят в Пирогові, свято новорічної іграшки, прем'єра фільму "Історія Зимового саду" та багато іншого.
30 ЛИСТОПАДА
27th IWCK Charity Bazaar
49 посольств з 5 континентів представлять свою культуру, а також продаватимуть національні сувеніри, традиційні страви та напої. Серед них – Аргентина, Китай, Індонезія, Мексика, Південна Африка, Іран, Кувейт, Перу, європейські країни та багато інших.Кожне із посольств продемонструє свої ремесла, сувеніри, кухню, музику та фольклор. Відвідувачі зможуть послухати хоровий спiв вiд дiтей з французького лiцею і подивитися на танець сальса вiд посольства Куби. Члени ЕС делегацiï в Украïнi влаштують дефiле у вишиванках. У Дитячому Куточку найменші відвідувачі зможуть взяти участь у танцювальному майстер-класи, на практиці навчитися надавати першу медичну допомогу, навчитися танцювати індійські народні танці, зробити ляльку-мотанку.
100% коштів, зібраних під час Ярмарку, направлять на допомогу жінкам, дітям, людям старшого віку та людям з інвалідністю в Україні.
Коли: 30 листопада, 10:00 – 17:00.
Де: НСК «Олiмпiйський», вул. Велика Василькiвська, 55.
Вхідний квиток: 120 грн, 20 гривень – для пенсіонерів та дітей з 12 до 18 років, безкоштовно для дітей до 12 років, людей з обмеженими фізичними можливостями та ветеранам АТО (за умови наявності посвідчення).
Svidomo Made
На заході від Made in Ukraine покажуть свідомих виробників, котрі у своїй роботі не шкодять довкіллю, дбають про працівників та їхні умови праці і загалом зберігають всі ресурси для майбутніх поколінь. Ви дізнаєтесь, як підприємці та волонтери змінюють країну, щоб вона не потонула в смітті й надмірному виробництві. За два дні гостям спробують прищепити любов та звичку до сортування сміття, апсайклінгу й свідомого споживання локального та сезонного.
Коли: 30 листопада – 1 грудня, 10.00 — 20.00
Де: FEDORIV Hub (вул. Велика Васильківська, 5)
Вартість квитків: 200 грн за один день, 300 грн за два дні
Чорний маркет 29 листопада – 1 грудня
Вперше в історії наших «чорних п’ятниць» ми презентуємо такий глобальний формат маркету! Цього року ми об’єднали усі наші напрямки, а це означає, що ви знайдете у нас не лише одяг і взуття для дорослих, а ще й дитячі речі, аксесуари, прикраси, декор для дому, книги та гастрономію. Знижки будуть буквально на все, бо це — закон «чорної п’ятниці»!
Коли: 30 листопада – 1 грудня, 10.00 — 20.00
Де: Всі. Свої, вул. Десятинна, 12
Вхід вільний
LEGIO Historica
Вже уп'яте на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка проводиться історичний фестиваль LEGIO Historica. У Червоному корпусі і околицях пройдуть десятки подій за участі провідних публічних інтелектуалів у сфері історії України – лекції, воркшопи, майстер-класи; виступи реконструкторів; презентації найгучніших книжкових новинок України; битва історичних партнерів; екскурсії; марафон історичного кіно; книжковий ярмарок за участі провідних українських видавництв. Говоритимуть про актуальні питання української і всесвітньої історії, розвінчуватимуть міфи, випробовуватимуть на міцність гіпотези, та представлятимуть сучасні публічно-історичні проєкти.
Коли: 30 листопада, 10:00 – 19:00.
Де: Університет Шевченка, вул. Володимирська, 60.
Вхід вільний.
Квест-музей «Сила підпису»
«Сила підпису» показує, як один підпис здатен змінити життя людей, держав та всього світу. Відвідувачі розгадуватимуть, ким були люди, які поставили підпис під ключовими документами в історії світу та України, та дізнаються, як склалася їхня доля. Зрозуміють, на що ми погоджуємося, коли ставимо «галочку» в соціальних мережах. Дізнаються, як приховують, підроблюють та страхують підписи. Проєкт розкаже про найдорожчі автографи і найдивніші заповіти, про героїв, які своїм підписом рятували життя тисяч людей, та документи, які впливають на людство вже тисячу років.
Коли: 30 листопада — 1 грудня, 11.00 — 20.00
Де: Київська міська галерея мистецтв «Лавра», вул. Лаврська, 7
Вартість квитків: 50 грн. Для дітей віком до 12 років, пенсіонерів, учасників бойових дій – безкоштовно за наявності посвідчення.
Наталія Чувікіна. Сади Києва
Київ здавна називали містом-садом. Кияни любили милуватися красою і відпочивати. Оранжереї, ставки, мальовничі куточки, музика, чайні будиночки, «воксали», кафе-шантан…
Чергова «Зустріч на Козиному Болоті» присвячена історії київських садів позаминулого століття. Про це розповість Наталія Чувікіна, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, авторка численних досліджень, публікацій.
Коли: 30 листопада о 14:00.
Де: Будинок-музей Тараса Шевченка в Києві, провулок Тараса Шевченка, 8-а (поруч із Майданом Незалежності).
Вартість: ціна пільгового вхідного квитка до музею – 15 грн.
Документальна вистава «Майбутнє Європи»
У рамках 10-го освітнього драматургічного фестивалю «Тиждень актуальної п'єси» відбудеться показ документальної вистави «Майбутнє Європи». Це документальна вистава, в основі якої життя 15-ти підлітків, дитинство яких пройшло на Донбасі. З яких пазлів воно склалося, ким вони хочуть бути, яким бачать Європу, які питання ставлять дорослому світу – про це та інше у виставі. Це спроба щирої розмови про бажання нового покоління українців та німців, та дискусії після з глядачем в кожному місті.
Вистава є результатом проєкту «The Future Of Europe», що був підтриманий Український культурний фонд. Це міжнародний освітній соціально-культурний проєкт для підлітків зі східної України (Донецька та Луганська області) та західної Німеччини. Учасники проєкту, разом із українськими та закордонними менторами, створили виставу від і для підлітків, яка буде показана в державних театрах в 20 містах України та на двох міжнародних фестивалях. Проєкт планується, як сталий. Отже, наступного року сьогоднішні глядачі зможуть так само долучитись до нової програми, побувати у Франції та поділитися своїми креативними думками з однолітками шляхом створення вистави.
Коли: 30 листопада о 15:00.
Де: Колонна зала Київської міської державної адміністрації, вулиця Хрещатик, 36.
Вхід вільний, попередня реєстрація.
Інді-екскурсія «Київські нетрі. Найбільша пригода»
Навколо нас місто, сповнене таємниць. Більшість із них ми не помічаємо за звичними маршрутами та щоденною метушнею. За фасадами будинків, за арками проходів, за плутаниною вуличок ховається те, що допоможе нам побачити звичне місто по-новому, відчути його таємний ритм.
За 2,5 години покажуть київський Тадж-Махал, вежу Віктора Цоя, найзагадковішу та найменшу церкву, пам’ятник-трансформер, секретні мозаїки, розкажуть історію Короля київських пабів, справжню історію всесвітнього конкурсу мов у Парижі та подорожі відомого українського поета, секрет Вівтаря курячого бога та багато іншого. Тривалість: 2,5 години.
Коли: 30 листопада о 14:00.
Де: Площа Льва Толстого (біля Макдональдсу).
Вартість: 150 грн (діти до 13 років – 75 грн).
Лекція Ольги Друг: Фото і фотографи старого Києва
Зустріч з відомою дослідницею історіі Києва, зав. відділом Музею історії міста Києва, Ольгою Миколаївною Друг.
У сучасному світі фотографія стала настільки звичною і буденною частиною повсякденного життя, що ми практично не помічаємо її присутності і впливу, але цей соціокультурний феномен вимагає особливої уваги й розгляду. Фотографія виникла 180 років тому. Саме 1839 р. став відправною точкою візуалізації життя людей. Саме фотографії несуть в собі важливу інформацію, наочно розкривають ті сторінки минулого, які здебільшого втрачені назавжди і не знайшли відбиття в других історичних джерелах.
Світлини київських фотографів другої половини ХІХ – початку ХХ ст. зберегли нащадкам образ такого Києва, який нам не знайомий. Фото Г. Чугаєвича, Б. Захаркевича, Д. Біркіна, Ф. де Мезера та інших фотографів мають величезну історико-культурну цінність. Увагу давніх київських фотографів привертали як епохальні, так і рядові міські події, архітектурні пам’ятки і життя повсякденне: міський транспорт, побут, заняття населення.
На лекції можна буде ознайомитися з видовими фото різних куточків Києва 1860-90-х років, цікавими жанровими фото кінця ХІХ – початку ХХ ст., фото окремих архітектурних об’єктів, які на сьогодні втрачені, або ж перебудовані, а також побачити рідкісні світлини інтер’єрів Царського (Маріїнського) палацу 1871 р.
Коли: 30 листопада о 16.00
Де: Книжковий Клуб Булгакова, Андріївський узвіз, 13а
Вартість квитка: 140 грн. (при оплаті заздалегідь 120 грн.), реєстрація
Макбет. Вистава театру "Арсенал"
Вистава театру "Арсенал" "Макбет" за Еженом Йонеско — це концентрат іронії та фарсу, чесний погляд на сьогодення крізь призму філософської драматургії.
Народний театр "Арсенал" — це перший аматорський театр столиці, який став лауреатом відомої театральної премії "Київська пектораль" і якому у 2020 році виповниться 100 років.
Коли: 30 листопада о 19.00
Де: Культурний центр "Печерськ", вул. Московська, 3.,
Вартість квитків: 100 грн.
Станіслав Боклан. ВЕЛИКа ЗУСТРіЧ
Велика зустріч з відомим кіноактором, народним артистом України, актором Національного Молодого театру Станіславом Володимировичем Бокланом. Організатор — Театральна студія "ВІК".
Коли: о 19.00
Де: АРТ Братислава Культурний центр, вулиця Олександра Архипенка, 5
Вартість квитків: 150 грн.
1 ГРУДНЯ
«Зима в українському скансені: від Романа до Йордана»
Найпоширеніші традиції зимових свят у мальовничому селі 18-20 століття – це казка, яку можна побачити тільки у Музеї просто неба. 1 грудня о 12:00 завітайте на свято Романа, офіційне відкриття «Зими в українcькому скансені». Розпочнеться захід святковою літургією у храмі святої Покрови, на експозиції «Карпати». Далі пропонуємо долучитися до святкової програми: усіх іменинників вітаємо, перевеслом на достаток мотаємо, на щасливу долю віншуємо, пісень співаємо, добра бажаємо. Концерт за участю дитячих вокальних ансамблів «Веселад», «Десняночка» та Заслуженої артистки України Оксани Стебельської. На завершення встановимо Різдвяну зірку як символ початку різдвяного циклу святкувань.
Коли: 1 грудня о 12.00
Де: Національний музей народної архітектури та побуту України, вул. Академіка Тронька.
Вартість вхідного квитка: 50 грн, для студентів, школярів від 10 років та пенсіонерів – 30 грн, для школярів від 7 до 10 років – 15 грн.
Показ фільмів призерів та переможців кінофестивалю «Світло»
Кінофестиваль «Світло» — це платформа для збору та популяризації світлого, культурного, просвітницького кіно, в якому не має місця насильству і аморальності. Його учасниками є студії, телеканали, незалежні творці не тільки з України, але й зі Швейцарії, Іспанії, Німеччини, Франції, Ізраїлю, Білорусі, США та інших країн.
Коли: 1 грудня о 12.00
Де: Музей Максима Рильського, вул. Максима Рильського, 7
Вхід вільний
ІХ Свято Новорічної Іграшки
Відвідувачів чекає виставка новорічно-різдвяної атрибутики та картин від понад 40 українських майстрів та художників; виставка нових надходжень колекції антикварних ялинкових іграшок Лади Лузіної; святкова фотовиставка «Чарівний світ ялинкових прикрас»; експозиція «Новорічна казка від Оксани Скляренко», а також майстер-класи для дітей та дорослих; зимова Канцелярія з підписування новорічних листівок; яскрава фотозона; новорічна Крамничка сувенірів ручної роботи.
Коли: 1 грудня о 14.00
Де: Будинок Центру Української Культури та Мистецтва (вул. Хорива, 19-В)
Вхід вільний
Історія Зимового саду: Київська прем'єра
У перший день зими запрошуємо зануритися у теплий світ ботанічних оранжерей на київській прем'єрі фільму Семена Мозгового «Історія Зимового саду». Стрічка отримала приз за найкращий український документальний фільм на Міжнародному кінофестивалі Docudays UA. На прем'єрі будуть присутні режисер, учасники творчої групи та герої — вони представлять картину, а після показу проведуть Q&A-сесію з глядачами.
Коли: 1 грудня о 16.30
Де: Кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26
Вартість квитків: 120 грн.
Виставка Аліни Гамалі "Твоя межа"
Море – як символ нескінченності, мудрості, глибини і миру. Небо – як символ ніжності, вічності, єдності і свободи. На полотнах художниці Аліни Гамалі вони поєднуються у нереальні пейзажі, які можливо побачити тільки уві сні.
Коли: о 17.00
Де: Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
Вхід вільний
Показ + обговорення фільму «Обережно, провалля!»
Киян запрошують на перегляд документального хіта, цьогорічного номінанта на «Оскар» – «Обережно, провалля!» Бінґа Ліу. Показ від Docudays UA влаштує кіноклуб Polotno. Режисер Бінґ Ліу повертається до рідного промислового містечка у штаті Іллінойс, аби дізнатися про долю друзів дитинства. Тут, у самому серці «іржавого поясу» Америки, на молодь чекає лише безробіття та бідність. Але троє шкільних друзів знайшли відраду у скейтбордингу, а один із них, Бінґ Ліу, знімав на відео всі їхні пригоди. Йому вдається зафільмувати несподівану для них дорослість, із усіма безнадійними роботами, народженням дітей і роздумами про те, що означає бути людиною.
Про підняту у стрічці проблему насильства в сім’ї та можливості його подолання поговорять з директоркою департаменту Національних «гарячих ліній» та соціальної допомоги ГО «Ла Страда-Україна» Альоною Кривуляк та когнітивно-поведінковим психотерапевтом, схема-терапевтом, викладачем факультету психології КНУ ім. Т. Шевченка Володимиром Абрамовим. Модератор – співзасновник кіноклубу Polotno Алекс Малишенко.
Коли: 1 грудня о 19:00.
Де: Urban Space 500 (вул. Бориса Грінченка, 9).
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua