Небезпечна епідемія: що про це думають кияни

Вікторія Гребінь

До Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, яке відзначають 1 грудня, «Вечірній Київ» дізнався у пересічних киян їхню думку про це захворювання.

В Україні епідемія ВІЛ/СНІДу розвивається загрозливими темпами. За даними Центру Громадського Здоров’я МОЗ України, зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей, які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600.

Найпоширенішими шляхами передачі ВІЛ є:

•  Через кров – при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від ВІЛ-інфікованої особи до здорової  людини. Найчастіше цей шлях реалізується при ін’єкційному введенні наркотичних речовин брудними шприцами та голками, що вже використовувались іншими особами.

•  Статевим шляхом – під час незахищених статевих стосунків, незалежно від того, чи це вагінальний, оральний чи анальний секс.

•  Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини під час вагітності, пологів та годуванні груддю. Ризик інфікування зростає під час годування дитини груддю, при важкому перебігу хвороби у матері та складних пологах.

Журналісти «Вечірнього Києва»  вирішили дізнатися у киян, чи бояться вони заразитися, а також, чи знають, де можна безкоштовно перевіритись.

Киянка Тетяна розповіла журналістам, що окрім контрацепції приділяє величезну увагу    стерильності інструментів в манікюрних салонах та стоматологічних закладах.

— Для мене стерильність на першому місці. Коли я прихожу до манікюрного салону, я завжди вимагаю ліцензію, та питаю, як саме дезінфікуються інструменти. Також систематично здаю тест на ВІЛ, — коментує перехожа Тетяна.

Деякі ж хоч і застосовують контрацепцію, проте зухвало ставляться до стерильності інструментів і не перевіряються на ВІЛ.

Багато опитаних вважають захистом від ВІЛ/СНІДу лише контрацепцію, і, приміром, на прийомі у стоматолога на чистоту інструментів навіть не звертають увагу.

– Насправді ВІЛ-у не потрібно боятися – головне знати про шляхи його поширення, про те, як лікуватися, якщо вже заразився, і про майбутні перспективи життя з ВІЛ, – розповідає спеціаліст із соціальної роботи Марія Сорохтіна. – У нашому суспільстві є проблема  з поінформованістю, тому багато хто боїться здавати тест на ВІЛ. Але це – єдиний шлях дізнатися про наявність інфекції, адже хвороба не має жодних симптомів.

 

Відеооператор – Олександр БАРКІН

Читайте більше цікавих новин у рубриці "Неофіційно"

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *