Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ
На рівні столиці мають затвердити міську цільову програму «Сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Києві на 2020-2022 роки».
Проєкт програми підтримали на засіданні комісії Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків.
«Ноу-хау» програми – розвиток мережі органів самоорганізації населення (ОСН) на рівні будинку, вулиці, кварталу і мікрорайону.
Ініціатором такої ідеї є Департамент суспільних комунікацій, який організував презентацію проєкту на профільній комісії.
– Спонукальний чинник зміцнення мережі ОСН – зростання ролі механізмів громадського впливу на процес прийняття управлінських рішень та контроль за їх виконанням. У цьому контексті зростає інтерес до самоорганізуючих форм безпосередньої демократії в суспільстві з метою вирішення питань місцевого значення, – розповів директор Департаменту Роман Лелюк.
За його словами, у Києві продовжується практика проведення конкурсів проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування.
Завдячуючи конкурсам, протягом останніх років вдалось реалізувати 126 проєктів і програм (на які потратили понад 8 млн грн). Такий підхід створює умови для покращення соціально-культурної інфраструктури у мікрорайонах (що формує позитивний імідж місцевого самоврядування).
Щоб підвищити ефективність ОСН, необхідно впроваджувати механізм прямої залежності фінансової підтримки від якості реалізації проєктів.
Ефективна модель: Київ розвиває діалог між владою і громадою
У 2020-2022 роки передбачено диференційований підхід до оплати праці штатних працівників ОСН (з урахуванням мінімальної заробітної плати в Україні).
Ми є в Telegram (стеж за збоями в міському транспорті з нами).
Sourse: vechirniy.kyiv.ua