Ярослава ЗОЛОТЬКО
У листопаді відзначають місяць обізнаності про рак легенів. З цієї нагоди на Михайлівській площі провели акцію, на якій нагадали, що це страшне захворювання поруч.
Встановили артоб’єкт у формі гігантських легенів.
Що потрібно знати:
Оксана Сурцева, медичний директор ООО «Рош Україна» та організатор акції, розповідає:
– Щороку 13 тисяч українців чують діагноз «рак легенів». З них 63% після отримання діагнозу живуть менше року. Причина – діагноз ставиться запізно. Близько 80% цих пацієнтів дізнаються про свій діагноз вже на 3-4 стадії хвороби.
Які симптоми:
- втома;
- кашель;
- кровохаркання;
- задишка.
У всьому світі раз на рік люди проходять профілактичні огляди. Особливо старші 40 років.
Особливо обережними потрібно бути курцям. Адже 8 з 10 хворих раком легень – курці. Проте якщо раніше лікарі стверджували, що рак можна розпізнати за допомогою звичайної флюорографії чи рентгену, то зараз – методом комп’ютерної томографії. Особливо якщо казати про перші стадії.
Час рятує життя
Чому ж важливо виявити рак якомога раніше? Юрій Кондрацький, завідувач відділення Національного інституту Раку, розповідає, що при першій стадії раку легенів людину оперують, але їй не потрібно робити ані хіміотерапію, ані опромінювання. А вже при третій – потрібна хіміотерапія до операції, операція, хіміотерапія після операції. Вартість лікування виростає у сотні разів.
– Ось чому всі роблять акцент на ранній діагностиці, – зазначає Юрій Кондрацький.
До того ж трапляються випадки, коли хіміотерапія безсила. Вікторія, у якої мама хворіє на рак, розповіла, скільки коштує лікування більш складних форм раку.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua