Відкрити Київ з нового ракурсу: цікаві події тижня

Найближчими днями ви зможете дізнатися про інтерактивний проєкт, присвячений Києву 100-річної давнини, не здійснені архітектурні плани 1920-40-х років, київські сади позаминулого століття, зустрітися з академіком Петром Толочком, ознайомитися з історією Почесних громадян Києва, побачити старі фотографії міста. побувати на пригодницькій екскурсії «Київські нетрі».  

25 ЛИСТОПАДА

Презентація проєкту «Київ Інтерактивний»



Проєкт «Інтерактивний Київ» – це амбітна спроба перенести Київ початку ХХ ст. у площину цифрової мапи. Мета не тільки показати всі можливі тогочасні інфраструктурні об’єкти, але й познайомити з різноманіттям повсякдення киян та киянок 100 років тому.

Коли: о 19:00.

Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка. 9.

Вхід вільний. Реєстрація.

Київ, якого не було. 1926 – 1941. Лекція Семена Широчина



За 15 передвоєнних років у Києві відбулися серйозні зміни – місто отримало столичний статус, обзавелося новими спорудами і позбулося багатьох церков. Більшу частину архітектури епохи ми можемо споглядати і нині. Крім того, що залишилася на папері. Саме цій маловідомій сторінці київської архітектури і буде присвячена лекція.

Коли: о 19:30.

Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9.

Вартість: 300 грн, реєстрація.

26 ЛИСТОПАДА

Презентація книги Тетяни Водотики «Почесні громадяни Києва»



Київська фундація культури, Видавництво ВАРТО, разом із авторкою книги «Почесні громадяни Києва.1872-1917» Тетяною Водотикою, представлять історію видатних киян: Фундуклея та Чоколова, Бунге та Попова, родини Терещенків, Бродських та інших. В особняк, що до 1917 належав одному з представників відомої родини підприємців та меценатів Терещенків, запрошуються всі, хто любить та поважає Київ, цікавиться його історією. 

На зустрічі буде присутній голова Ради Почесних киян Поліщук Микола Єфремович, запрошена співробітниця Музею історії Києва Ольга Друг.  Бажаючі зможуть придбати книгу за ціною видавництва (500 грн) та отримати автограф авторки. 

Коли: 26 листопада о 18:00.

Де: Національна наукова медична бібліотека України, вул. Л. Толстого, 7.

Вхід вільний.

30 ЛИСТОПАДА

Наталія Чувікіна. Сади Києва



Київ здавна називали  містом-садом. Кияни любили милуватися красою і відпочивати. Оранжереї, ставки, мальовничі куточки, музика, чайні будиночки, «воксали», кафе-шантан…

Чергова «Зустріч на Козиному Болоті» присвячена історії київських садів позаминулого століття. Про це розповість Наталія Чувікіна, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України, авторка численних досліджень, публікацій. 

Коли: 30 листопада о 14:00.

Де: Будинок-музей Тараса Шевченка в Києві, провулок Тараса Шевченка, 8-а (поруч із Майданом Незалежності).

Вартість: ціна пільгового вхідного квитка до музею – 15 грн.

Інді-екскурсія «Київські нетрі. Найбільша пригода»



Навколо нас місто, сповнене таємниць. Більшість із них ми не помічаємо за звичними маршрутами та щоденною метушнею. За фасадами будинків, за арками проходів, за плутаниною вуличок ховається те, що допоможе нам побачити звичне місто по-новому, відчути його таємний ритм.

За 2,5 години покажуть київський Тадж-Махал,  вежу Віктора Цоя, найзагадковішу та найменшу церкву, пам’ятник-трансформер, секретні мозаїки, розкажуть історію Короля київських пабів, справжню історію всесвітнього конкурсу мов у Парижі та подорожі відомого українського поета, секрет Вівтаря курячого бога та багато іншого. Тривалість: 2,5 години.

Коли: 30 листопада о 14:00.

Де: Площа Льва Толстого (біля Макдональдсу).

Вартість: 150 грн (діти до 13 років – 75 грн).

Лекція Ольги Друг: Фото і фотографи старого Києва



Зустріч з відомою дослідницею історіі Києва, зав. відділом Музею історії міста Києва, Ольгою Миколаївною Друг.

У сучасному світі фотографія стала настільки звичною і буденною частиною повсякденного життя, що ми практично не помічаємо її присутності і впливу, але цей соціокультурний феномен вимагає особливої уваги й розгляду. Фотографія виникла 180 років тому. Саме 1839 р. став відправною точкою візуалізації життя людей. Саме фотографії несуть в собі важливу інформацію, наочно розкривають ті сторінки минулого, які  здебільшого втрачені назавжди і не знайшли відбиття в других історичних джерелах. 

Світлини київських фотографів другої половини ХІХ – початку ХХ ст.   зберегли  нащадкам образ такого  Києва, який нам не знайомий.  Фото Г. Чугаєвича, Б. Захаркевича, Д. Біркіна, Ф. де Мезера та інших фотографів мають величезну історико-культурну цінність. Увагу давніх київських фотографів привертали як епохальні, так і рядові  міські події, архітектурні пам’ятки і життя повсякденне: міський транспорт, побут, заняття населення.

На лекції можна буде ознайомитися з  видовими фото різних куточків Києва 1860-90-х років, цікавими жанровими фото кінця ХІХ – початку ХХ ст., фото окремих архітектурних об’єктів, які на сьогодні втрачені, або ж перебудовані, а також побачити  рідкісні світлини інтер’єрів Царського (Маріїнського) палацу 1871 р.



Коли: 30 листопада о 16.00

Де: Книжковий Клуб Булгакова, Андріївський узвіз, 13а

Вартість квитка: 140 грн. (при оплаті заздалегідь 120 грн.), реєстрація 

Важливі новини та перевірена інформація в Telegram і Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *