Карантин – час, коли ми повинні якомога більше залишатися вдома та фізично дистанціюватися від інших людей. Поки ми на цьому етапі, ставтеся відповідально до своїх сексуальних зв’язків та турбуйтеся не лише про свою безпеку, а й про безпеку свого партнера чи партнерки.
Уляна Супрун, колишня в.о. міністра охорони здоров'я зібрала все, що наразі відомо про заняття сексом під час пандемії COVID-19.
– Ми не можемо закликати утриматися від сексу під час пандемії COVID-19, проте закликаємо бути свідомими. Як інші респіраторні віруси, вірус SARS-CoV-2 не поширюється статевим шляхом. Жодних доказів такої ймовірності поки немає, – зазначила Уляна Супрун.
Досі недостатньо інформації, щоби стверджувати про цілковиту безпеку або небезпеку самого статевого акту зараз:
- Близький тілесний контакт, поцілунки та навіть швидке дихання, які супроводжують секс, можуть бути способом передачі вірусу від одного партнера до іншого.
- Також вірус можна підхопити з поверхонь, яких торкалася інфікована людина. А потім через брудні руки перенести до свого обличчя, носа чи рота і таким чином інфікуватися також.
- Вірус виявляли в фекальних масах хворих на COVID-19 людей, але поки що не знаходили в спермі або вагінальних виділеннях.
Зібрали для вас кілька порад, яких варто дотримуватися у цей період під час заняття сексом:
- Займайтеся сексом із близькими вам людьми.
- Ваш найбезпечніший сексуальний партнер – ви самі. Мастурбація не поширює вірус, особливо якщо ви миєте руки та будь-які секс-іграшки милом щонайменше 30 секунд до і після сексу.
- Якщо ви вдвох дотримуєтеся карантину, не маєте тісних контактів з іншими людьми, а до того ж, живете разом, то в плані інтенсивності тілесних контактів секс нічим не відрізнятиметься від спільного перегляду фільму в обіймах.
- Уникайте сексуальних контактів з тими, з ким ви не перебуваєте на карантині, навіть якщо це ваш постійний сексуальний партнер. Пам’ятайте про те, що ви можете бути впевнені лише у тому, чи дотримуєтеся ви самі всіх правил карантину. Простежити за партнером або партнеркою, з якими ви не живете під одним дахом, складно.
- Якщо у вас кілька сексуальних партнерів, обмежте зустрічі з ними. Спробуйте замінити реальний секс на віртуальний. Не починайте нові сексуальні стосунки у цей період.
Також якщо ви знаєте, що ваш партнер або партнерка контактували з хворими на COVID-19 людьми, утримайтеся від сексу на деякий час, щоби зменшити ризик вашого інфікування.
Загалом секс знижує тривожність та допомагає боротися зі стресом, з яким ми всі зараз можемо стикатися через вимушену ізоляцію. Заняття сексом супроводжує викид гормонів, зокрема окситоцину, що добре впливає на нашу імунну систему. Наприклад, окситоцин активує ланку вродженого імунітету, клітин «природних кілерів». Вони вбивають уражені вірусами клітини та не дають виникати рецидивам деяких хвороб.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua