Кожного дня науковці проводять дослідження, намагаючись дізнатися про перебіг хвороби людей, інфікованих коронавірусом. Симптоми можуть не проявлятися, або ж проявлятися пізніше. І навіть без прояву симптомів у носія, вірус може передаватися іншим.
Що наразі про це відомо, розповіла колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Facebook.
Є три типи перебігу інфекції:
• Люди, інфіковані вірусом SARS-CoV-2, які не проявляють симптомів, тобто з асимптоматичним перебігом.
• Люди з вірусом SARS-CoV-2, які мають легкі симптоми, тобто мають, легку форму CОVID-19, та не потребують госпіталізації.
• Люди, у яких SARS-CoV-2 викликав хворобу CОVID-19 з важкими симптомами. Ці люди потребують госпіталізації.
– Це означає, що не всі люди, інфіковані вірусом SARS-CoV-2, мають хворобу CОVID-19. Але означає, що навіть без симптомів хвороби вони можуть інфікувати інших, – пояснює Супрун.
Також є три типи передачі вірусу:
• Симптоматична передача – це випадок, коли людина має розвинені ознаки та симптоми COVID-19 і вже за їхньої наявності може інфікувати інших.
Медик нагадує, що дані опублікованих епідеміологічних та вірусологічних досліджень свідчать про те, що вірус SARS-CoV-2, передусім, передається від симптоматичних людей іншим людям під час тісного контакту. Це відбувається через невеликі краплі рідин з носа чи рота. Ці краплі поширюються під час того, як хвора людина кашляє, чхає, розмовляє або видихає повітря.
Інший спосіб – контакт із забрудненими предметами чи поверхнями. Якщо, наприклад, інфікована людина, пчихнула, не прикривши рот, краплі можуть приземлитися на поверхню. Інша людина може її торкнутися, а потім торкнутися свого обличчя, і таким чином інфікуватися.
• Пресимптоматична передача – інкубаційний період для хвороби COVID-19 (час від зараження вірусом до виникнення симптомів) становить в середньому 5-6 днів. Проте може збільшуватися до 14 днів.
• Асимптоматична (безсимптоматична) передача означає, фактично те ж саме, що і пресимптоматична. Лише з відмінністю, що людина з вірусом SARS-CoV-2 взагалі не розвиває симптомів хвороби COVID-19, тобто не має клінічних проявів хвороби.
– Що більше робиться тестів, то краще відбувається виявлення всіх випадків SARS-CoV-2. Що більше виявлено випадків, то краще можна контролювати поширення вірусу та зрештою навіть його зупинити, – підсумовує Супрун.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua