Як купити квартиру в новобудові: ТОП-5 речей, які потрібно врахувати

Придбання нової квартири – відповідальний крок. Важливо прискіпливо й ретельно вивчити всі нюанси цієї процедури, щоб уникнути можливих неприємних моментів. Ті, хто вперше купує житло, зазвичай мало орієнтуються, на які речі потрібно звернути особливу увагу. Якщо ви не знаєте, з чого почати, наш ТОП з 5 важливих пунктів допоможе розібратися з таким складним питанням, як купівля квартири в новобудові.

Ціна та рентабельність житла в новобудові

Один із найважливіших критеріїв вибору помешкання в новому будинку – ціна. Вона залежить від багатьох факторів, тому одразу потрібно визначитися, на яку суму ви розраховуєте. На вартість нерухомості помітно впливає стадія будівництва житлового комплексу: на етапі котловану квартири дешевші, а з наближенням дати введення будинку в експлуатацію вони дорожчають. Зручний спосіб перевірки актуальних цін на житло на первинному ринку столиці – каталог новобудов Києва від DOM.RIA.

Враховуйте, що вартість помешкання змінюється ще й залежно від розташування, розвиненості інфраструктури, транспортної доступності, площі й кількості кімнат, планування та навіть виду з вікна. Відмовившись від тих чи інших переваг, можна купити квартиру в новобудові за привабливою ціною.

При купівлі первинної нерухомості не треба забувати й про оцінку її рентабельності. На етапі придбання житла більшість не думає про те, що його, можливо, колись доведеться продавати. Оцініть, чи зможете ви вигідно та швидко перепродати вподобану квартиру, якщо раптом вирішите змінити місце проживання? Чи ж доведеться довго шукати покупця, тому що помешкання виявиться нерентабельним?

На рентабельність квартири в новобудові впливає багато факторів:

  • розташування житлового комплексу;

               
  • транспортне сполучення;

               
  • близькість дитсадків, шкіл, магазинів і торгових центрів, медичних установ, зелених зон;

               
  • наявність поблизу місць для паркування авто;

               
  • близькість промислових об’єктів, великих магістралей, залізниці;

               
  • поверх (перший і останній рівень зазвичай не користуються популярністю);

               
  • площа – занадто просторі варіанти довше «чекають» на покупців;

               
  • планування тощо.

За словами експертів, найбільший попит мають 1-2 кімнатні помешкання з функціональним плануванням і вдалим розташуванням. Йдеться про будинки, що знаходяться недалеко від зупинок громадського транспорту або станцій метро й оточені розвиненою інфраструктурою.

Стан новобудови перед купівлею

Наступний крок – оцініть якість будівельних і оздоблювальних робіт у зданій в експлуатацію новобудові та у квартирі, яку ви хочете придбати. Варто зазначити, що в житлових комплексах різного класу – різна якість роботи. Чим вище клас об’єкта, тим якісніше споруджена будівля і виконаний ремонт у помешканнях. Обираючи новобудову економ-класу, приділіть більше часу для її перевірки.

Що потрібно оцінити під час огляду нового будинку та квартири:

  • зовнішній вигляд новобудови – наявність тріщини в моноліті або слідів локального ремонту стане приводом поставити незручні запитання забудовнику;

               
  • якість будівельних і оздоблювальних робіт у місцях загального користування – їхній стан може вплинути на комфорт майбутніх мешканців, а також на рентабельність житла;

               
  • якість вікон і їх монтажу – неправильно встановлені вікна доставляють незручності під час проживання і змінюють мікроклімат помешкання;

               
  • матеріал і стан труб стояка – прорив труби через її погану якість може пошкодити свіжий ремонт у квартирі;

               
  • витяжку на кухні та у ванній – для перевірки тяги достатньо піднести до отвору запалений сірник;

               
  • радіатори опалення – низька якість є приводом для заміни коштом забудовника;

               
  • міцність тиньку та стяжки (для квартир з чистовим ремонтом).

     

Краще за все йти на огляд квартири з будівельним експертом. Можна запросити спеціаліста, який робитиме ремонт у придбаному вами помешканні. Вони знають, що і як правильно перевіряти та які запитання поставити представнику забудовника.

Місто проживання

Якщо ціни на житло занадто високі або не влаштовують якісь інші критерії, можна розглянути варіант придбання нерухомості в іншому місті. Наприклад, нові квартири в передмісті столиці коштують значно дешевше, ніж у спальних районах Києва чи, тим паче, у центрі мегаполіса. У містах-супутниках чистіше повітря, ближче зелені зони, а інфраструктура і транспортне сполучення майже не поступаються столичним.

Ціни на житло в новобудовах у великих містах і справді вищі, однак і вибір різноманітніший. Київ і Київська область лідирують по Україні за кількістю нових об’єктів у 2019 й житлових комплексів, що будуть здані у 2020 році. Тут у цьому році планують ввести в експлуатацію понад 200 новобудов.

Перевірити документи

Один із найважливіших пунктів при купівлі квартири в новому будинку – перевірка документів у забудовника. Наявність усієї дозвільної документації та офіційних паперів на ділянку – це гарантія того, що ви зможете безпечно інвестувати свої кошти в будинок, який знаходиться на стадії спорудження.

Не нехтуйте оцінкою забудовника й житлового комплексу з юридичної точки зору. Це убезпечить вас від проблем із поверненням вкладених грошей і від «довгобудів». Щоб переконатися, що будівництво відбувається законно, перевірте наступне:

  • Земельну ділянку й документи на неї. Дізнайтеся, чи ділянкою володіють як приватною власністю чи вона знаходиться в тимчасовому користуванні (в оренді). Залежно від цього в девелопера повинні бути такі документи, як акт про право власності на землю, договір оренди ділянки, договір про право постійного користування, договір суперфіцію.

               
  • Цільове призначення ділянки. Трапляється, що воно визначене як «під будівництво», однак фактично земля знаходиться в зеленій зоні, де заборонено зводити будь-що без узгодження містобудівної документації й докладного плану території. Тут варто ознайомитися також із планом забудови району, де розташована          конкретна ділянка.

               
  • Дозвіл на проведення будівельних робіт і  ліцензію на будівельну діяльність у підрядника. Не всім відомо, що декларація на підготовчі роботи – це не дозвільний документ. Без відповідного дозволу компанія не має права споруджувати об’єкт, рекламувати його та продавати житло в ньому.

               
  • Активність у зоні забудови. У відділі продажу можуть показати всі документи, однак  тиша й відсутність будівельників на території об’єкта повинні насторожити.

               
  • Історію судових рішень. По ній вдасться перевірити статус учасників, претензії до ділянки у третіх осіб, позови мешканців по вибраній новобудові.

               
  • Репутацію забудовника. Інформацію про попередні проєкти й кількість зданих в експлуатацію  будинків можна знайти на сайті будівельної компанії, а також на тематичних форумах. Відгуки в інтернеті розкажуть і про якість житлових комплексів у конкретного забудовника.
  • Якщо представник забудовника відмовляється надати будь-які з перелічених вище документів, це підстава відмовитися від підписання паперів і передачі грошей. При укладанні договору найкраще заручитися допомогою досвідченого юриста.

    Інфраструктура

    Якщо вам сподобалося кілька новобудов, оцініть їх із точки зору наявності необхідної інфраструктури. Пам’ятайте, що поруч повинен бути не лише продуктовий магазин. Якщо у вас поки що немає дітей, можливо, пізніше вони з’являться, тому зверніть увагу і на те, як далеко розташовані дитсадок і школа. Для комфортного проживання поруч не завадить великий супермаркет або торговий центр. Ідеально, якщо для ранкових пробіжок, прогулянок із дітьми й пікніків на природі на вихідних у пішій доступності від дому буде велика паркова зона або ліс.

    Складіть приблизний список організацій, які відіграють для вас найважливішу роль або які ви відвідуєте найчастіше. Це можуть бути медичні заклади, ринок, магазин побутових товарів, перукарня, хімчистка тощо. Вивчіть район, у якому плануєте оселитися, на наявність необхідних об’єктів інфраструктури. Якщо вони знаходяться недалеко, це буде дуже зручно для вас.

    Висновок

    Придбання житла в новобудові має багато переваг, а неприємних моментів можна уникнути, якщо все ретельно спланувати. Сподіваємося, що наші поради стануть вам у пригоді й ви придбаєте справді хорошу квартиру в новому будинку. Головне, щоб ваш вибір приносив вам лише комфорт і задоволення в майбутньому.

    Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook. 

    Sourse: vechirniy.kyiv.ua

    Rating: 5.0/5. From 1 vote.
    Please wait...

    Ответить

    Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *