Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ
Понад третина столичних підприємств опинилася перед загрозою масового звільнення своїх працівників.
Найбільших збитків зазнають представники малого бізнесу. Про це свідчать дослідження, проведені «Економічною правдою», «Центром прикладних досліджень» і «Центром розвитку міст».
Карантин боляче вдарив навіть по самозайнятих особах: 35 % із них не зможуть працювати, а в 31 % – обороти впадуть на 50-80%.
На багатьох підприємствах співробітників відправили у відпустку за власний рахунок. Навіть на потужних компаніях, які працюють понад 10 років, до 40% працівників ризикують втратити роботу.
Згідно з опитуванням, свою роботу зупинять 45 % підприємств, у яких працює не більше 5 осіб. Перед загрозою закриття опинились 32% компаній, де нараховується до 20 співробітників, 30% – із чисельністю до 50 співробітників, 21% – до 100 співробітників, 27% – від 100 до 500 співробітників.
– Що може зробити для цього Київ, як столиця та мегаполіс з найбільшими можливостями серед усіх міст України? По-перше, максимально задіяти усі механізми зменшення податкового тиску: згідно зі змінами до українського законодавства, плата за землю в період карантину не буде стягуватись, але можна також звільнити орендарів від плати за оренду комунального майна. По-друге, сформувати муніципальне замовлення на найнеобхідніші в умовах пандемії засоби: місто може оплачувати пошиття масок та захисних костюмів, виготовлення дезінфекційних речовин й навіть виробництво тест-систем для виявлення COVID-19. По-третє, взяти на себе місію модератора в переговорах з енергопостачальниками для впровадження тимчасового мораторію на нарахування плати за водо-, електропостачання та водовідведення для малого бізнесу. По-четверте, розробити комплексну програму підтримки малого бізнесу щонайменше на рік після завершення пандемії, аби підприємці змогли відновити свої потужності й стати на ноги, – вважає депутат Київради Костянтин Яловий.
На думку депутата, столична влада має дати бізнесу чіткий сигнал, що не кидає напризволяще і зацікавлена в його подальшому процвітанні. Бо саме це є запорукою соціальної стабільності в столиці, а, отже, і у всій Україні.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua