Коли коронавірус в Україні піде на спад: коментар столичного лікаря

Вікторія Гребінь

До 31 березня Київ «пішов» на карантин, на території міста запровадили обмежувальні заходи і люди почали відчутно хвилюватись. Андрій Александрін, лікар-епідеміолог, к.мед.н., керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) пояснив журналістам «Вечірнього Києва», чому, на його думку, карантин для дітей – це не найкраща ідея, і що захворювання піде на спад завдяки теплій погоді.

Наскільки виправдане запровадження карантину в Україні?

— Позакривали школи та дитсадочки, однак діти не перебувають у групі ризику — остерігатись потрібно людям похилого віку. Тому я не вважаю доцільним, щоб всі діти до квітня знаходились на карантині, адже вони часто не сидять вдома. Батьки беруть їх із собою на роботу і діти користуються громадським транспортом. Це створює додатковий ризик захворіти на інші респіраторні захворювання.

А Вашу думку, скільки приблизно часу триватиме карантин через коронавірус?

-Зараз у Києві тепла погода, а це означає, що люди частіше відчиняють вікна. Процес провітрювання зволожує приміщення, тому, як показує практика, у березні та квітні вся група гострих респіраторних захворювань, які передаються повітряно-крапельним шляхом, мінімізується або зникає. Я вважаю, що в квітні, на початку або наприкінці, ми максимально розпорощаємось з сезонною захворюваністю, зокрема і з ризиками захворіти на новий коронавірус.

Коли прогнозується пік і спад захворювання, якщо орієнтуватися по ситуації в Китаї? Там хвороба пішла на спад.

-Вперше у світовій  історії країна так швидко відреагувала на інфекційні ризики на рівні держави. На жаль, інші країни не використали час правильно і не підготувались  до захворювання. Якщо говорити про Україну, то у нас наразі немає жодної епідемії, лише сезонний рівень захворюваності на гострі респіраторні захворювання.

Кажуть, коронавірус  є найнебезпечнішим для людей старшого віку. Чи є у Вас якісь поради для них, крім загальновідомих — мити руки і оминати натовпи?

-Для того, щоб ми впроваджували в нашій країні ефективні програми контролю за поширенням захворювань, потрібно спочатку сформувати в суспільстві культуру правильного щоденного поводження. Потрібно мити руки, провітрювати приміщення, слідкувати за зволоженням повітря в закритих приміщеннях, уникати тісного контакту з хворими на застуду. Коли ми всі будемо використовувати ці прості методи, то у нас буде знижуватись загальна захворюваність. Якщо ми будемо впливати тільки на одну групу людей, наприклад, на осіб похилого віку, а всі інші будуть поводитись як їм заманеться, це також не спрацює. Суспільство має працювати злагоджено.

Що робити киянину, якщо він відчув симптоми коронавірусу? Куди звертатись?

— Телефонувати на 103 і повідомляти про свої симптоми. Київська адміністрація чітко визначила 7 закладів охорони здоров’я, які мають на сьогоднішній день швидкі тести на коронавірус. Якщо у вас є такі катаральні прояви, як кашель, нежить, підвищена температура, то не потрібно самостійно йти до лікарні. Не створюйте ажіотаж і не наражайте інших людей на небезпеку. Це стосується будь-яких сезонних гострих респіраторних захворювань. Краще набирайте 103 – приїде швидка, доставить вас у лікарню і там діагностують, що з вами насправді.

Як би Ви підтримали моральний дух українців?

-Весна настала, тепло, сонечко сяє… Закликаю всіх більше проводити часу на вулиці. Якщо ви добре себе почуваєте, то на вихідних влаштуйте пікнік, зустріньтесь із друзями на свіжому повітрі. У цьому немає жодного ризику поширення коронавірусу та грипу зокрема.

Оператор – Олександр БАРКІН, «Вечірній Київ»

Слідкуйте за актуальними новинами на наших каналах у Telegram та Facebook.

Sourse: vechirniy.kyiv.ua

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *