Валентин КОВАЛЬСЬКИЙ
Київський метрополітен готується до грандіозного ремонту, який також передбачає створення комфортних умов для маломобільних киян.
Загальна сума коштів, виділених на капремонти трьох станцій, перевищує 60 млн грн: 19,8 млн – для «Арсенальної», 19,4 млн – для «Університету», 20,7 млн – для «Сирця».
– Згідно з тендерною документацією, передбачаються зміни дверних груп на вхід і вихід. Ширина дверей має бути не меншою 90 см, щоб можна проїхати на інвалідному візку. У вестибюлі станції знаходитиметься направляюча полоса для маломобільних людей. Враховуючи позицію Національної асамблеї людей з інвалідністю, змінимо навігацію і збільшимо шрифти, – розповіла радниця начальника «Київського метрополітену» Наталка Макогон.
Аукціони, на яких визначать переможців для проведення робіт, відбудуться 28 і 29 листопада, а також 2 грудня. Проєкти капремонтів передбачають заміну годинникових табло і турнікетів, розширення проходів та огороджувальних бар’єрів, облаштування тактильної плитки і сходів.
– Під час проведення робіт необхідно врахувати державно-будівельні норми для маломобільних груп населення. Всю проєктну документацію потрібно обов`язково узгодити з Комітетом безбар`єрності, створеним при Київраді. Також треба сформувати робочу групу, яка виконуватиме наглядову функцію щодо відповідності робіт вимогам технічної документації, – вважає депутат Київради Олександр Пабат.
Для осіб з інвалідністю вже передбачили мобільний додаток «Метро для всіх» (що забезпечує зручну навігацію). 13 станцій метрополітену обладнали спеціальними підйомниками та ліфтами. У вестибюлях 6 пересадочних станцій є рельєфнографічні карти-схеми, якими можуть скористатися незрячі пасажири.
За даними Департаменту соцполітики, в столиці проживає понад 155 тисяч людей з підвищеними потребами (статус особи з інвалідністю має кожен 20-й киянин).
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua