Довіряйте фактам – додайте «Главком» до своїх перевірених джерел у Google додати зараз
Під впливом фізичних та моральних катувань у Віталія/Мар’яна виникли творчі задуми, які стали суттю внутрішнього спротиву та запевненням продемонструвати світу, що насправді діялося в Маріуполі та російських в’язницях
15 травня в Національному музеї історії України почне роботу виставка «Закарбовано/Загартовано». Це перша публічна демонстрація робіт захисника Маріуполя, ветерана «Азову» Віталія Кулагіна (мистецький псевдонім Мар’ян Білокінь), який перебував 35 місяців у російській неволі. Про це інформує «Главком», посилаючись на пресслужбу КМДА.
Акцентується, що тематика робіт формувалася під час знаходження автора в Оленівці, Таганрозі, Кіровському та Кізелі, у СІЗО та в’язницях, де російські загарбники тримають українських військовополонених.
«Закарбовано/Загартовано» – це виставка про особистий досвід Віталія Кулагіна, а також про людей, чиї історії зараз розкидані між окупацією, евакуацією, полоном і спогадами. Про мирних жителів, які пережили блокаду. Про побратимів, які полягли. І про тих, хто досі залишається в російських в’язницях Донбасу, Уралу, Сибіру та Далекого Сходу.
Виставка «Закарбовано/Загартовано» – перший показ робіт оборонця Маріуполя Віталія Кулагіна фото: Національний музей історії України
«Світ має пам’ятати біль міста Марії та відвагу тих, хто його обороняв. Те, що було викуване пеклом війни, повинно залишитися зафіксованим у сторінках історії», – говорить Віталій Кулагін.
Коли: до 22 травня. Відкриття виставки 15 травня о 15:00.
Місце проведення: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2.
Зазначимо, Росія систематично перетворює культурний простір Маріуполя на засіб пропаганди. Зокрема, місцеві музеї реорганізовані під ідеологічні потреби: Музей народного побуту перетворили на музей радянського діяча Андрія Жданова, де проводять виставки на підтримку війни проти України. З фондів вивезено більшу частину з понад 60 тисяч цінних експонатів.
До речі, під час облоги було зруйновано або пошкоджено до 90% житлового фонду міста, а населення зменшилось з 420 до близько 100 тисяч осіб. Незважаючи на це, Москва продовжує будувати вітрину «русского мира» – реставрує фасади в центрі, відкриває пропагандистські інституції та конфіскує квартири тих, хто виїхав.
