День 25 лютого, 149-та річниця від часу народження української поетеси Лесі Українки, став для київської публічної бібліотеки, що носить її ім’я, знаковим і святковим.
Почався він із відвідин могили Лесі Українки на Байковому кладовищі, де, окрім працівників бібліотеки, були присутніми і представники київської та кримської «Просвіти». На громадянській панахиді виступили письменник Василь Фольварочний, директорка бібліотеки Ольга Романюк, перша очільниця бібліотеки Людмила Іванівна Ковальчук тощо.
— Ми відчуваємо біль за сучасний стан української культури і за її майбутнє. Маємо питання, далеко не риторичне, до державців і до всіх нас українців: наступного року 150 років від дня народження поетеси, яку Іван Франко відзначив, як «…єдиного мужчину в українській літературі». Як ми у нашій незалежній державі зуміємо відзначити цей ювілей?, — зазначила директорка бібліотеки Ольга Романюк.
Продовжилося відзначення у стінах бібліотеки імені Лесі Українки. Лунали вірші геніальної поетеси, здавалося б знайомі, та в цей день вони набули іншого звучання, такого актуального, нібито написані не більше як сто років тому, а нині.
Кульмінацією заходу став показ документального фільму Антоніни Готфрід «Рутенія. Повернення Коду Нації», який презентувала аудиторії авторка сценарію та продюсерка фільму Наталія Яковлева. Фільм акцентує увагу на питанні: хто ми, як зароджувалась наша мова, який графічний одяг має носити українська мова тощо.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua