До Дня Гідності та Свободи у столиці протягом листопада тривають меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи.
Зокрема, 21 листопада на Алеї Героїв Небесної Сотні та в Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбудуться заходи, приурочені до Дня Гідності та Свободи. А на Майдані Незалежності (зі сторони Головпоштамту) відкриється фотовиставка «Два століття – одна війна». Участь у пам’ятних заходах і церемоніях покладання квітів візьмуть представники міської влади, органів місцевого самоврядування, духовенства, громадськості, учасники революційних подій в Україні у 2004, 2013 – 2014 років, учасники Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил у Донецькій і Луганській областях.
Для вихованців Палацу дітей та юнацтва в цей день пройде зустріч «Революція Гідності – революція свободи» із учасниками Революції Гідності. У Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія» пройдуть зустріч із «живою книгою» і виставки матеріалів «Євромайдан: як перемогла гідність».
Напередодні, 20 листопада, на Майдані Незалежності стартує виставковий проєкт до Дня Гідності та Свободи «100 років боротьби», який триватиме до 1 березня. У Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва проведуть зустріч-дискусію «Події, що змінили Україну».
До 27 листопада кияни можуть відвідати виставку літератури «Україна понад усе!» в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки для дорослих. А також до 26 листопада ознайомитись із експонатами виставки архівних документів «До Дня Гідності та Свободи» у Державному архіві м. Києва.
Окрім того, протягом усього листопада триватимуть тематичні уроки, виховні години, лекції, творчі проєкти, конкурси і квести, зустрічі учнівської молоді з учасниками Революції Гідності та Операції об’єднаних сил, покладання квітів до пам’ятних знаків учасникам Революції Гідності, проведення меморіальних заходів біля пам’ятних знаків, розташованих на території освітніх закладів Києва.
Низку заходів підготував Національний музей Революції Гідності.
21 ЛИСТОПАДА
10:00 – 11:00
Поминальний молебень та покладання квітів.
Місце: каплиця на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві (Екуменічний храм архістратига Михаїла та українських Новомучеників УГКЦ).
10:00 – 19:00
• екскурсійні програми експозицією «Назустріч Свободі» в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану та «Місцями Революції Гідності» у центральній частині Києва;
• демонстрація тематичних відео в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану.
ЗАМОВИТИ ЕКСКУРСІЮ: +38 096 28 42 807
14:00 – 17:00
Мистецький захід «Київ незламний» за участі режисера Філа Стронґмена, фотографа Володимира Шуваєва й піаністки, художниці Влади Бучко.
Місце: Колонна зала КМДА, вул. Хрещатик, 36.
Вхід вільний, але необхідна реєстрація.
17:00 – 18:00
Відкриття виставкового простору й виставки з однойменною назвою «М³: Майдан. Меморіал. Музей» на місці будівництва Музею Революції Гідності.
– Котлован на алеї Героїв Небесної Сотні у центрі Києва із занедбаної пустки перетворюється на новий простір, набуває особливого символізму, змісту та функцій. Тут буде споруджено Музей Революції Гідності. А допоки зведемо стіни українського Парфенону свободи, тут діятиме динамічний виставковий і громадський простір просто неба. Тут будемо розповідати про Майдан і його героїв, вивчати уроки історії, осмислювати теперішнє. Аби міцнішати як політична нація, дорослішати як громадянське суспільство, розвиватися як демократія. Бо маємо захистити нашу гідність, свободу, майбутнє, – розповідає Ігор Пошивайло, директор Національного музею Революції Гідності.
Місце: алея Героїв Небесної Сотні, 3-5, м. Київ.
18:00 – 19:00
Молитва за Небесною Сотнею і запалення свічок.
Місце: каплиця на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві (Екуменічний храм архістратига Михаїла та українських Новомучеників УГКЦ).
19:00 – 21:00
Рок-мюзикл «Got to Be Free, або Маєш бути вільним». Це 12 історій заснованих на реальних подіях.
Місце: Театр на Подолі (Андріївський узвіз, 20-а).
Організовує творча команда Got to Be Free.
22 ЛИСТОПАДА
17:00 – 20:00
Презентація мистецького проєкту «Метемпсихоз» Олі Рондяк.
Метемпсихоз – це перевтілення душі. Українка зі США Ольга Рондяк повернулася на батьківщину й народжує мистецтво з історичною свідомістю. Сучасне життя в ньому невіддільне від української історії, а о́брази оздоблені особистими та національними переживаннями. Проєкт діятиме паралельно у Нью-Йорку і Києві.
22 листопада о 17:00 мисткиня представить свій проєкт українській публіці. Зустріч із гостями відбудеться на другому поверсі Будинку профспілок.
Дати експонування: 21 листопада 2019 – 15 березня 2020.
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану, майдан Незалежності, 2.
до 24 ЛИСТОПАДА
Виставка «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір» Пам'яті Марка Паславського.
Місце: Музей української діаспори (вул. Московська, 40-б, м. Київ).
Замовлення екскурсій: +380 (44) 280 64 18.
Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал "Вечірнього Києва" у Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua