Ярослава ЗОЛОТЬКО
11 лютого у світі відзначають Міжнародний день жінок та дівчат у науці. Ми звикли, що вчені, особливо в галузі точних наук, таких як фізика чи математика, – переважно чоловіки.
Для того щоб змінити цю тенденцію, в 118 країнах світу щороку відзначають жінок-науковців премією від компанії «L’Oréal». В Україні розмір цієї премії становить 150 тис. грн.
Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» у рамках ініціативи #ДівчатаSTEM спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки компанії «L’Oréal» організували відкриту конференцію «Українки в науці, яким аплодує світ».
— На жаль, жінок у науці ще не так багато. Глобально – 30%. А от серед Нобелівських лауреатів жінок тільки 3%. І лише від 3–5% дівчат обирають науки STEM-напряму. Тому цей день покликаний показати проблематику гендерної нерівності у науці та мотивувати дівчат обирати науку. Премія «L’Oréal» для жінок у науці відзначає молодих науковиць до 40 років за значні досягнення і соціальну активність. Кожного року ми обираємо топ-10 фіналісток і топ-3 переможців, – розповідає Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ».
Дмитро Чеберкус, генеральний директор директорату науки Міністерства освіти і науки України, зазначає, що питання ролі жінки у суспільстві є дуже важливим.
— Головне для людини незалежно від її статі – можливість отримати бажану посаду та займатись тим, чим подобається, – впевнений Дмитро Чеберкус.
А Юлія Романенко, директорка з корпоративних комунікацій ТОВ «L’Oréal», розповідає:
— Ми хочемо, щоб жінок у науці була рівна кількість із чоловіками. Ми хочемо, щоб у всіх були рівні можливості.
Організатори зазначають: українські науковиці такі талановиті, що обирати кращих – непросте завдання.
На захід було запрошено студенток політехнічних вишів. Вони мали можливість задавати питання фіналісткам та дізнатись їхні секрети успіху.
Вікторія Саварин, кандидат фізико-математичних наук, асистентка кафедри фізики і математики Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького, має науковий інтерес до фізики рідких кристалів та досліджує акустооптику, є співавтором близько 40 наукових статей. Вона зазначає, що цікавість, цікавість та ще раз цікавість – це те, що потрібно мати потенційному науковцю. А також необхідно любити розв’язувати проблеми та не боятися їх.
Дівчина розповідає про переваги бути науковцем:
1) нові знайомства;
2) можливість подорожувати, відвідуючи наукові заходи. Ви подорожуєте, навіть може з’явитись можливість якийсь час попрацювати в іншій країні;
3) нові проекти. Під час обміну досвідом та участі у різних заходах у вас з’являться ідеї для нових проектів. За допомогою проектів можна отримувати додаткові бонуси до зарплати.
Читай "Вечірку" в Telegram та Facebook.
Sourse: vechirniy.kyiv.ua